Sayılarla Kentplaza

02 Mayıs 2012 Çarşamba

23 bin 62 metrekare arsa alanı üzerinde, 103 bin 223 metrekare toplam kapalı inşaat alanında, 44 bin metrekare kiralanabilir alanlı ve yaklaşık 160 mağazadan oluşan Konya Kentplaza Alışveriş ve Yaşam Merkezini inşa ederken kullanılan bazı teknik malzemelerle neler yapılabileceğini biliyor muydunuz?

sayilarla-kentplaza
Konyanın şehir merkezindeki en büyük alışveriş merkezi olarak açılışa hazırlanan Kentplaza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, bir başka yönüyle de dikkatinizi çekecek. Sizin için küçük bir araştırma yaptık ve Kentplaza AVMnin inşaatında kullanılan malzemelerin toplam miktarı ile farklı başka nelerin yapılabileceğini tespit ettik.İşte sonuçlar: * Mekanik tesisat sisteminde kullanılan metal malzemelerle 700 tonluk bir yolcu gemisi yapılabilir ve kullanılan tesisat borularının uzunluğu Çin Seddinin 4 katı kadar.* Elektrifikasyon şebekesinde kullanılan 3 bin 500 kilometre kablo ile 2 bin adet konutun enerji kablolaması yapılabilir. * Kentplaza Alışveriş ve Yaşam Merkezini aydınlatmak için kullanılacak bin 20 kW/h enerji ile bin 632 kilometre otoyol aydınlatılabilir ve aydınlatma için seçilen armatür ve ampuller ile 150 konutun 1 yıllık tüketimi kadar enerji tasarrufu sağlanabilir.* İnşaatta kullanılan 9 bin ton çubuk inşaat demiri ile ayın çevresi 2 defa dolaşılabilir. * Kentplaza AVMnin inşaatında kullanılan kalıplar ile bin 250 adet, 110 metrekarelik konut inşa edilebilir.* Şantiyede beton taşıyan mikserler ile 260 kilometre uzunluğunda bir yol kapatılabilir veya 2 bin adet konut üretilebilir.

Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri