Sokak basketbollarının kralları M1 Adana’dan geçti

31 Ağustos 2016 Çarşamba

Ziyaretçilerine sunduğu eğlenceli ve kültürel etkinliklerle yeniliklere imza atmaya devam eden M1 Adana AVM, ilk kez 2010 yılında sokak basketbolunun kralını belirlemek için düzenlenen “Red Bull King of the Rock” turnuvasının Türkiye elemelerinin Adana ayağına ev sahipliği yaptı

sokak-basketbollarinin-krallari-m1-adanadan-gecti

M1 Adana AVM, sokak basketbolunun en iyilerini bir araya getiren “Red Bull King of The Rock” Türkiye elemelerinin ikinci ayağında basketbolun krallarını konuk etti. 27 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşen ve 128 sporcunun katıldığı eleme turnuvasında ilk altıya giren isimler 4 Eylül Pazar günü İzmir’deki Türkiye finaline gitmeye hak kazandı. İzmir’deki Türkiye finalini kazanan isim ise 17 Eylül’de Belgrad’daki dünya finaline gitmeye hak kazanacak.


Adana elemelerinden başarıyla ayrılan Mehmet Ali Ulaştır, Akif Özdemir, Taşkın Soğukpınar, Emre Dai, Ömer Furkan Çiçek, Hacı Kömürcü İzmir’deki Türkiye finalinde en iyi olmak için mücadele edecek. Ülke finalini şampiyon olarak tamamlayacak oyuncu ise 17 Eylül’de Sırbistan’ın Belgrad kentindeki dünya finalinde Türkiye’yi temsil edecek.


King of the Rock Türkiye elemelerinde son iki yılın şampiyonu olan Kıvanç Dinler, aynı zamanda “Dünya Şampiyonu” unvanını da taşıyor. Sokak basketbolunun başarılı ismi Dinler, 2014 yılındaki finalin ardından 2015’te Türkiye’de yapılan dünya finalinde unvanını korumayı başardı. Kıvanç Dinler, 2016’da da sadece Türkiye’de değil, dünyada favoriler arasında gösteriliyor.


King of the Rock’ta maçlar beş dakika üzerinden oynanırken, sahaya çıkan her oyuncunun 15 saniyelik hücum süresi bulunuyor. Turnuvada maçlar eleme usulüyle oynanırken şampiyonu sokak basketbolunun kuralları belirliyor. Sporcular 5 dakika boyunca 15 saniyelik hücum süreleriyle potayı zorlarken her sayıdan sonra top rakibe geçiyor. Beraberlik durumunda, iki dakikalık birinci uzatma ve bir dakikalık ikinci uzatma oynanıyor. Skorun 11-0 olması durumunda ise süre tamamlanmasa bile önde olan taraf maçı kazanmış sayılıyor. Katılımcılar 5 faul yaptıkları an otomatik olarak eleniyor. Turnuvayla ile ilgili bilgilere Red Bull King of the Rock adresinden ulaşılabiliyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri