Sultanbeyli’nin nabzı Plato AVM’de atıyor

02 Temmuz 2014 Çarşamba

Alışveriş keyfini Sultanbeyli’ye taşıyan Plato Alışveriş Merkezi, ilçedeki tek alışveriş ve yaşam merkezi durumunda. İlçenin tam merkezindeki can damarında konumlanan Plato AVM, Sultanbeyli’de alışveriş ve yaşamın nabzını tutuyor. Plato AVM Müdürü Engin Yıldırım, “Anadolu’dan İstanbul’a göçün ilk durağı olan Sultanbeyli, 300 bin kişilik nüfusuyla 81 kentin izlerini taşıyor” diyor

sultanbeylinin-nabzi-plato-avmde-atiyor

Fulya B. ÖZTÜRK

Plato AVM’yi tanıyabilir miyiz, nasıl bir iddiası var?
Plato AVM, bölgenin ilk ve tek AVM projesi. Marka karması olarak demografik özellikler kadar, bölge halkının ulusal ve uluslarası marka zincirlerle ve standartlara, Plato AVM’de ulaşabilmesi için özen gösterildi. Alışveriş merkezi ağırlıklı olarak ulusal ve uluslararası markalardan oluşan marka karmasına sahip. Özellikle anne ve çocuk dostu, rahatlıkla her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir yer. Çocuk etkinlikleri, çocuk bakım odaları, birbirinden farklı marka karması ile aile bireylerinden her kesime hitap ediyor. Projede Türkiye’de olmayan kum formunda eşsiz bir mimariye sahip. Yani kente bir yaşam alanı sağlarken, aynı anda estetik bir güzellik sağlıyor.a

Mimari, teknik özellikleri dinleyebilir miyiz?
Belirttiğim gibi proje Türkiye’de olmayan kum formunda eşsiz bir mimariye sahip. Plato AVM yaklaşık 53 bin 500 metrekare kapalı alanı, 80’i aşkın mağazası, 20 bin metrekare kiralanabilir alanı, bin 800 metrekarelik hipermarketi, 450 merekarelik teknoloji marketi, 6 salon ve 550 metrekare çocuk-eğlence alanı ve 450 araçlık otoparkı bulunuyor.

Hedef ziyaretçi profiliniz nedir?
Plato AVM olarak farklı kültür alışkanlıkları ve gelenekleri bünyesinde toplayan Sultanbeyli'yi ve civar ilçelerde yaşayan 7'den 77’ye tüm aile bireylerini hedefliyoruz.

Bulunduğunuz lokasyon avantajları nelerdir?
İlçenin tam merkezindeki can damarı olan Fatih Bulvarı üzerinde yer alan Plato Alışveriş Merkezi, hükümet konağı, kültür merkezi ve belediye merkezinin hemen yanında, ilçenin kalbinin attığı noktada yer alıyor. Plato AVM'nin TEM Sultanbeyli çıkışına çok yakın olması da ilçe sakinlerinin yanı sıra ilçe dışından ziyaretçilere de hizmet verme avantajı sağlıyor. Anadolu'dan İstanbul'a göçün ilk durağı olma özelliğini halen koruyan 300 bin kişilik nüfusuyla 81 ilden kültürel izler taşıyan Sultanbeyli’nde yer alan Plato AVM, ilçede büyük bir boşluğu doldurarak ürün ve hizmetlerini geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.

Marka karması hakkında bilgi alabilir miyiz?
Plato AVM'de ziyaretçilerin A'dan Z'ye tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği ulusal ve uluslararası markaların çoğu yer alıyor. Ziyaretçilerin beğeni ve beklentilerine cevap verebilen markaları tercih ediyoruz.

Plato AVM’nin doluluk oranı nedir? Kiralama çalışma süreçlerini anlatır mısınız?
Yönetime geldiğimiz 13 Aralık 2013'ten beri açılan markalarla birlikte Plato AVM’nin doluluk oranı yüzde 97’ye ulaştı. Plato AVM'ye önemli markalarımızın ilgisi büyük. Marka karmasını güçlendirecek markaları tercih ediyoruz veya AVM'de yer kiralamak isteyen yatırımcıları ziyaretçilerin AVM’de görmeyi arzu ettiği markalara yatırım yapmaya yönlendiriyoruz.

Bir çekim merkezi haline getirmek için Plato AVM’de hangi hizmetleri sunuyorsunuz?
Plato AVM, ilk çeyreğinde yoğun bir etkinlik programını hayata geçiriyoruz. Geçen ay gerçekleştirilen Gökhan Güneş konseri ve sömestr etkinlikleri kapsamında minikler için hazırlanan birbirinden eğlenceli etkinlikler bunlardan sadece bazıları. Outlet günlerimiz 3 Şubat Pazartesi günü tüm katlarda başladı. Ziyaretçilerin “Outlet Günleri”nde en uygun koşullarla en kaliteli ürünleri alması hedefleniyor. 14 Şubat Cuma günü Ayşe Koçak Modaevi’nin defilesine Plato AVM’de yer alan erkek giyim markaları damatlıkları ile eşlik ettiler. Defile öncesi Gülbin Vardar eşsiz bir konser verdi. Plato AVM, ziyaretçilerini hayran olduğu sanatçılarla buluşturuyor. Sevilen şarkıcı Doğuş’u da 22 Şubat Cumartesi saat 16.00’da imza günü düzenleyerek Plato AVM’de hayranlarıyla buluşturdu. Plato AVM’de “Şans Çarkı” heyecanı da başladı. 40 TL alışveriş yapan Plato ziyaretçileri, ‘Şans Çarkı’nı’, Her hafta sonu cumartesi ve pazar günleri saat 15.00-18.00 saatleri arasında şans dağıtıyoruz.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri