Tarihi Bakırköy İlkokulu’nda bir ilk gerçekleştiriliyor

28 Eylül 2017 Perşembe

Bakırköy İlkokulu tarih sayfalarında kalan okulun geçmişine ait tüm materyalleri, düzenleyeceği bir sergi ve ardından okulda yapacağı bir müze ile gün yüzüne çıkarıyor. Capacity AVM’nin desteği ile gerçekleşecek olan sergide, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet döneminden bugüne kadar okulda eğitim için kullanılan tüm bilgiler ve değerli eşyalar yer alacak

tarihi-bakirkoy-ilkokulunda-bir-ilk-gerceklestiriliyor

Günümüze kadar Taş Mektep diye bilinen Bakırköy İlkokulu ilk kez bir ilkokul içinde öğrencilerine sanat eğitimi veren ve bu konuda sahne salonu olan bir ilkokuldur.  Birçok ünlü sanatçının yolu Bakırköy İlkokulu’ndan geçti. Oynadığı filmlerle yeni kuşaklara hep önder olmuş sanatçılar, yazarlar, ünlü bestecilerin yolunun bu tarihi okuldan geçmesi tesadüf değildi. Adile Naşit, Minür Özkul, Şener Şen, Cem Karaca, Tarık Akan, Neriman Köksal, Ulvi Cemal Erkin, Cahit Sıtkı Tarancı, Cihat Tamer, Taş Mektep olarak bilinen Bakırköy İlkokulu’ndan farklı dönemlerde mezun olan öğrenciler oldular.

 

Bakırköy İlkokulu 2009 yılında çıkan yangın nedeniyle, başka bir yere nakledildi.  İlkokul eğitimine, tarihi okulun 2 km uzağındaki bir binada devam ediyor. Okulun deposunda bulduğu tarihi eserleri gün yüzüne çıkarmak isteyen ve bu konuda 5 aydır çalışmaları sürdüren Okul Müdürü Ceyhun Coşkundeniz, geçmişinde bir tarih yatan Taş Mektep’in arşivinde yer alan bu değerli evrakları yeni kuşak öğrencilere örnek alması için gerçekleşecek olan bu sergiyle tüm Bakırköy halkına ve öğrencilerine sunuyor.

 

Capacity AVM’nin desteği ile 28 Eylül’de gerçekleşecek olan sergi bir hafta boyunca AVM’de devam edecek. Sergiden sonra okul bünyesinde kurulan müzede bu değerli eşyalar yeni kuşak öğrencilere kaynak olmaya devam edecek.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri