“Toprağın Çocukları” film galası Kent Meydanı’nda yapıldı

24 Eylül 2012 Pazartesi

“Toprağın Çocukları” filminin Bursa Galası geçtiğimiz günlerde Kent Meydanı AVM'de yapıldı. Galaya filmin oyuncuları Erkan Can, Ufuk Bayrak, Türkü Turan, Bertan Dirikolu, Serdal Genç, Banu Başeren, Görkem Türkeş ile yönetmen, yapımcı Ali Adnan Özgür katıldı

topragin-cocuklari-film-galasi-kent-meydaninda-yapildi

Gala, renkli görüntülere sahne oldu. Birçok Köy Enstitüsü öğretmeni de galaya katılanlar arasındaydı. Oyuncular ve yönetmen ile bir araya gelme fırsatını yakalayan misafirler sevdikleri oyunculara film hakkında sorular sordular.

Galanın ardından misafirler filmin oyuncularıyla beraber Avşar Sinemaları'nda filmi izlediler. Film sonunda izleyiciler oyuncuları ayakta alkışladılar. Erkan Can ise yaptığı konuşmada katılanlara teşekkür ederken “Bu filmi mutlaka izleyin ve izlettirin” diye konuştu.

“Köylü milletin efendisi olacaktır” sloganıyla yola çıkan, Köy Enstitüleri'nin kapatılmasını konu alan “Toprağın Çocukları” filminin yapımcılığını Erkan Can ve Tamer Çiçek üstleniyor. Kapatıldığı tarihe kadar 17 bin 342 öğretmen, 7 bin 300 sağlık memuru ve 8 bin 756 eğitmen yetiştirilen, dünya ülkeleri arasında eğitim alanında en özel örnek olarak görülen Köy Enstitüleri'nin kapatılma sürecinin ve Anadolu halkının aydınlanma savaşının anlatıldığı filmde Erkan Can, Bahtiyar Engin, Suzan Kardeş, Müge Boz, Türkü Turan, Ufuk Bayraktar, Serdal Genç, Bertan Dirikolu, Görkem Türkeş, Menderes Samancılar, Ezel Akay gibi isimler rol alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini Yusuf Aslanyürek, Genel Sanat Yönetmenliğini ise Ezel Akay üstleniyor. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri