Bodrum’a “Farklı ve Yeni Bir İşletme”

11 Şubat 2016 Perşembe

Bodrum’a “Farklı ve Yeni Bir İşletme” mottosuyla yola çıkan Meka Home Mall AVM, bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek. Kendilerini “İhtisas AVM” olarak tanımladıklarını dile getiren AVM Genel Koordinatörü Gürsel Hınçer, projenin tüm detaylarını Perakende.org’a anlattı

bodruma-farkli-ve-yeni-bir-isletme

Bodrum’a “Farklı ve Yeni Bir İşletme”Meka Home Mall – Bodrum’u bize anlatır mısınız? Projenin özellikleri nelerdir?

Projenin en önemli özelliği “Farklı ve Yeni Bir İşletme” olması. Bodrum’a yakışır bir yatırım olan ve kısa bir süre sonra açılacak olan Meka Home Mall – Bodrum, “Butik Konsept”  ile işletilecek. “Home” mağaza karması oluşturularak “İhtisas AVM” olarak hizmet verecek. AVM’mizin toplam 13 bin 200 metrekare kapalı alanı bulunuyor. Meka Home Mall Bodrum, Ortakent - Yalıkavak Yolu üzerinde konumlanıyor.
-AVM’nin ulaşım kolaylığı, bölgenin yüksek ticari potansiyeli, reklam kabiliyeti marka değerlerini  arttıracak önemli özellikleridir.
-Meka Home Mall Bodrum 5 kattan oluşuyor. Katlarda mal kabul sahası ve yük asansörü var.
-Teras katı, fast food ve etkinlik alanı 2 bin 200 metrekareden oluşuyor. Aynı metrekareden oluşan 1’inci katta da mağazalar bulunuyor. Girişin olduğu zemin kat ise cafe-bistro ve mağazalara ev sahipliği yapıyor. 3 bin 300 metrekarelik  -1’inci katta market, beyaz eşya, elektronik ve mağazalar var.
4 Ocak 2016’da hizmete açılan -2’nci katı “Homatex Katı” olarak isimlendirdik. 3 bin 300 metrekarelik bu alanda yatırımcı firma olan Homatex, profesyonel toptan satış ve cash&carry sistemi ile perakende müşterilerine hizmet veriyor.

Bizi Homatex markası hakkında da bilgilendirir misiniz?

Yenilikçi ve öncü çözümler üretmeyi hedefleyerek 1995 yılından bu yana hizmet veren Homatex, sektörünün ihtiyaç duyduğu ürün yelpazesini de takip ederek, endüstriyel mutfak malzemeleri, zücaciye ürünleri, cam ve porselen ürünlerin yanı sıra restoran, kafeterya, hotel, bar ve evlerin ihtiyacı olan tüm ekipmanları da bünyesinde bulunduruyor.
Odak noktası müşteri memnuniyeti olan Homatex’in amacı, her geçen gün değişen ve ihtiyaçlarının farkında olan müşteri kitlesinin özel yaşamlarına çözüm sunabilmektir.
Meka Home Mall ve Homatex’in birlikte oluşturacağı sinerjinin, satıcılar kadar alıcılar için de avantajlar yaratacağını düşünüyoruz.
Şunu da belirmeliyim ki katlarda aralar bölünmemiştir. Dolayısıyla kiralama yapmak isteyen işletmeler, istediği metrekarede yer kiralama şansına sahip. Daha sonra bu avantajı olmayacak.

AVM daha çok kimlere hitap ediyor?

Proje kapsamında yer alan nitelikli ve konforlu mağazalarla, bölgedeki üst segmentin ihtiyaçları karşılanacak. Meka Home Mall Bodrum, Alışveriş merkezlerinin kalabalığından sıyrılmak isteyenler için vazgeçilmez bir adres olacak. Butik konseptiyle ziyaretçilerine daha şık ve daha keyifli bir alışveriş ortamı sağlayacak.

Markalar AVM’ye nasıl ilgi gösteriyor, hangi markaları AVM’de göreceğiz?

Şu anda yüzde 50 doluluk oranına ulaşıldı. Ziyaretçilerimiz, Ege Bölgesi’ne ait markaları da burada görme şansına sahip olacak. Ünlü markalarla da görüşmelerimiz devam ediyor. AVM’mizin -2 Homatex katında olan markalar şunlardır:
Paşabahçe Cam &  Porselen, Öztiryakiler  Mutfak Malzemeleri, Kütahya Porselen, Porland Porselen, Jumbo Çatal-Kaşık-Bıçak-Porselen, Cambro, Kapp  Mutfak, Altınbaşak, Lava, Pirge, Güral Porselen, Türkay  Plastik, Bonna  Porselen, Fantom, Biradlı, Cancan Meyve Sıkma Makineleri, Kuleli Çatal-Kaşık-Bıçak, Gazella Çatal-Kaşık-Bıçak, Kılıçlar Çatal-Kaşık-Bıçak, Hisar Çatal-Kaşık-Bıçak, Boğaziçi, Bausher Porselen, Dutson  Porselen, Uğur Derin Dondurucu, Hazan cam, Gürçelik.

Bölgeye nasıl bir değer katacaksınız?

Projemiz bölgesindeki en büyük eksikliği gidererek yeni konseptiyle Bodrum’da bir ilk ve öncü olacak.

 

Kiralamalarda çok önemli avantajlar sunuyorsunuz. Bunları anlatır mısınız?

Henüz açılmamış olmamıza rağmen işletmelerin yatırımlarını kolaylaştıracak ve onların lehine olan bazı önlemler aldık. Bunları şöyle sıralayabilirim.
-Kiralarda dolar kurunu 1 yıl süreyle 2.80 TL olarak sabitledik.
-İşletmeler kira ödemelerine hemen başlamayacak. Belirli bir süre kira alınmayacak. Bu tarih aralığı gelişmelere göre belirlenecek.
-Bodrum özel bir bölge olduğu için 2 farklı kira dönemi oluşturduk. Bunları şöyle açıklayabilirim:
6 aylık adına  Yaz Dönemi dediğimiz aylarda kira sözleşmesinde yazan metrekare kira bedelini (Mayıs - Haziran - Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim) ödüyor.
Kış Dönemi dediğimiz aylarda ise kiracılarımız, kira sözleşmesinde yazan metrekare kira  bedelinin (Kasım – Aralık - Ocak - Şubat - Mart - Nisan) 5 dolar altında ödeme yapacak.

İletişim: gh@homatex.com.tr - 0532 130 31 70Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri