Altın Baykuş ödülü Akademetre’nin

02 Ekim 2014 Perşembe

Akademetre Research, TÜAD (Türkiye Araştırmacılar Derneği) tarafından düzenlenen 2’nci Baykuş Ödülleri’nde “Ambalajlı Süt ve Yoğurda Güven Araştırması ”projesi ile İçgörülü Baykuş Kategorisinin tek altın baykuş ödülünün sahibi oldu

altin-baykus-odulu-akademetrenin

Kurumların karar alma ve iş planlarında ‘araştırmanın’ kullanımını özendirmek ve başarılı işbirliklerini pekiştirmek amacıyla düzenlenen Baykuş Ödülleri’nin 2’ncisi Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleşti. Meraklı Baykuş, Usta Baykuş, Vizyoner Baykuş, İçgörülü Baykuş, İnovatif Baykuş, Sosyal Baykuş ve Genç Baykuş olmak üzere toplam 7 farklı kategorinin yer aldığı yarışmaya çok sayıda araştırma şirketi araştırma veren önemli markalarla birlikte 80’in üstünde projeyle katıldı. Başarılı iş ortaklıkları gecede, ödülleri ile buluştu.

Türkiye'nin yerli sermaye ile kurulu en büyük araştırma şirketlerinden Akademetre Research ise Comart Kurumsal İletişim Hizmetleri için gerçekleştirdiği “Ambalajlı Süt ve Yoğurda Güven Araştırması” ile İçgörülü Baykuş kategorisinde altın ödülün sahibi oldu.

Görünmeyeni Keşfedenler-Tüketici İçgörüsü Geliştirme Araştırmaları - Consumer Insight Generation adı altında yer alan İçgörülü Baykuş kategorisinde ödül alan “Ambalajlı Süt ve Yoğurda Güven Araştırması” 2014 yılının en iyi içgörülü araştırması oldu. Ürün, hizmet, konsept ve marka yaratmanın temelinde yatan tüketici içgörüsünü yakalamış olan yılın en iyi içgörülü araştırmasından nihai olarak Ambalajlı Süt Üreticileri Derneği (ASÜD) üyeleri yararlandı. ASÜD üyesi olan bilinen, birçok süt ve yoğurt markası, pazarlama ve iletişim planlarını bu araştırma doğrultusunda yeniden hazırladı.
Kendi sektörünün büyük isimleri olan reklam verenler, araştırma verenler, pazarlama profesyonelleri, araştırmacılar, akademisyenler ve reklamcılardan oluşan 21 üyenin oluşturduğu dev jüri 2014 yılı Baykuş Ödüllerinde içgörülü Baykuş kategorisinde yalnızca Akademetre’yi altın ödüle layık buldu.
Akademetre Research geçen sene 1’incisi düzenlenen Baykuş Ödülleri’nde de Sosyal Baykuş kategorisinde gümüş ödüle layık görülmüştü.

Akademetre adına ödülü teslim alan Genel Müdür Alev Bayrak, “Bu ödüle layık görüldüğümüz için çok mutluyuz çünkü içgörü herşeydir. Birçok araştırma yalnızca rakamları verir ama rakamlar tek başına bir şey ifade etmez. Verilerden içgörü ortaya çıkarmak, araştırmanın belkemiğidir, en az veriyi toplamak kadar önemlidir” dedi.

Özellikle bu kategorideki tek altın ödülü aldıkları için çok mutlu olduklarını söyleyen Bayrak, “Bu ödül aynı zamanda ne kadar ciddi adımlarla yol aldığımızın ve sektörün ne denli geliştiğinin de bir göstergesi. Bu önemli başarıdan dolayı gururluyuz ve bu ödülü çalışmalarımızın karşılığı olarak görüyoruz. Araştırma sektörüne prestij katan bu önemli organizasyon için TÜAD’a ve bizi bu ödüle layık gören değerli jüriye çok teşekkür ederiz” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri