Altın sektöründe önemli işbirliği

06 Eylül 2013 Cuma

Karakaş Atlantis, sektörün önemli firmalarından Altınbaş Kuyumculuk ile hammadde temini ve mamul üretimi konusunda işbirliği yaptı. Bu birliktelikten Temmuz 2013 sonu itibariyle toplamda 742 milyon 677 bin gram altın üretimi sağlandı

altin-sektorunde-onemli-isbirligi

Karakaş Atlantis, geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin önde gelen kuyumculuk firmalarından Altınbaş ile işbirliğine girdi. Kuyumculuk sektörünün, kaliteli mamul istikrarını korumak ve büyütmek adına işbirliğine giden Karakaş Atlantis ve Altınbaş Kuyumculuk firmaları yaptıkları anlaşmayla Türkiye’deki kuyum sektörü adına önemli bir adım attı.

Karakaş Atlantis Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş konu hakkında şunları söyledi, “Karakaş Atlantis Kuyumculuk AŞ ile Altınbaş Kuyumculuk İthalat-İhracat Sanayi ve Ticaret AŞ arasında kısa zaman önce yapılmış olan aylık ortalama 200-400 kilogram arasında 8-14-18-21-22 ayarlarda mamül üretimini ve teslimini kapsayan sözleşmesi gereği, Altınbaş Kuyumculuk AŞ’ye Temmuz 2013 sonu itibari ile yaklaşık, 14 ayar 277 milyon 715 bin gram, 18 ayar 69 milyon 712 bin gram, 21 ayar 395 milyon250 bin gram üretim gerçekleşmiş olup, toplamda 742 milyon 677 bin gram üretilmesini sağladık.”

Karakaş ayrıca, “Kuyumculuk ve altın sektörümüzde bu denli anlaşmaların devam etmesi, sektörün daha değerli olmasını sağlayacak olduğu gibi ülke ekonomisindeki cari açığa olumlu yönde katkı da bulunacaktır. Bunun yanı sıra yapılan üretimden doğan KDV ve işçilik, sektörün değeri açısından ekonomik kalkınmamıza ciddi destek sağlayacaktır. Sektörün kaliteli ürün istikrarını koruyan ve katma değer yaratacak bu işbirliği şirketimizin yıllık satış cirosu hedefine önemli katkı sağlamaktadır. Şirket olarak üretilen KDV, yaratılan işçilik ve istihdam ile ülke ekonomisine kazanç sağlamakta olan bu işbirliğinin sektördeki işbirliklerine öncü olacağını ve böylece katma değerin gitgide daha da fazlalaşacağını öngörmekteyiz” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri