Altınbaş, 2013 yılı ihracat lideri oldu

11 Haziran 2014 Çarşamba

Türk mücevher sektörünün lider markalarından Altınbaş, ihracatta rekora doymuyor. Altınbaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2013 İhracat Şampiyonları Ödülleri’nde, değerli maden ve mücevherat sektörü ihracatçıları sıralamasında birincilik ödülünün sahibi oldu

altinbas-2013-yili-ihracat-lideri-oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 21'inci Olağan Genel Kurulu ve 2013 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, çok sayıda milletvekili ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Törende 2013 yılı ihracat verilerine göre Türkiye’de 26 sektörde en fazla ihracat yapan ilk üç firmaya ödülleri dağıtıldı. Türk mücevher sektörünün lider markası Altınbaş,  Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2013 İhracat Şampiyonları Ödülleri’nde, değerli maden ve mücevherat sektörü ihracatçıları sıralamasında birincilik ödülü aldı.

Türk şirketlerinin dünya çapında marka olabilmeleri ve rekabet avantajı elde etmeleri için destek sağlayan TURQUALITY kapsamına alınmasıyla daha da güçlü global bir marka olma yolunda ilerleyen Altınbaş, 2012 yılında aldığı birincilik ödülünü, 2013 yılında yüzde 20 büyüyerek bir kez daha almaya hak kazandı.

Yeni pazarlar belirlendi

Altınbaş Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, birincilik ödülünü değerlendirirken, Türk Mücevher Sektörünün 2014 yılında da büyümeye ve dünya standartlarında ürünler vermeye devam edeceğini belirterek, şunları söyledi:

“Uluslararası rekabet gücüne sahip, insana, çevreye, toplumsal değerlere saygılı ve duyarlı bir şirket olan Altınbaş olarak bugüne kadar kazandıklarımızı her zaman ülkemize fayda sağlayacak yatırımlar için kullandık. Hedefimiz; ihracatta sağladığımız başarıları yurtdışı mağazacılık konusunda da devam ettirmek. Bu yıl 60’ıncı kuruluş yıldönümünü kutlayan Altınbaş olarak Türkiye ve yurt dışında yeni mağaza açmayı hedefliyoruz. 85 ülkeye ihracat gerçekleştiren Altınbaş’ın yeni hedef pazarları Çin, Hindistan ve Afrika ülkeleri.  Mağazalaşma anlamında Orta Doğu, Körfez ülkeleri ve ABD yeni hedef  bölgelerimizdir.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri