Altınbaş, mağazalaşma hedefini yükseltti

11 Şubat 2014 Salı

Bu sene 60’ıncı yılını kutlayan Altınbaş, 2013 yılını 698 milyon dolar ciro ve 120 mağaza ile kapattı. Dünya markası olmak üzere emin adımlar atan Türkiye’nin en büyük altın ve mücevher markalarından Altınbaş, yurt dışında mağazalaşma hedefini yükseltti

altinbas-magazalasma-hedefini-yukseltti

Altınbaş’ın 2013 yılı performansı, 2014 yılı hedeflerinin paylaşıldığı basın toplantısı,  Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş ve CEO Ali Bulut’un katılımıyla 11 Şubat Salı günü, Çırağan Sarayı’nda yapıldı.

2013 yılının sektör ve Altınbaş açısından oldukça olumlu geçtiğini belirten Altınbaş Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, “2013 bizim için çok olumlu geçti. Altınbaş, perakendecilikte hızla ilerliyor. Dünyada ve Türkiye’de 120 mağazada yaklaşık bin noktadayız, 85 ülkeye ihracat yapıyoruz. Geçtiğimiz sene ihracatta birinciydik. Altınbaş olarak ihracata çok önem veriyoruz. 2013’ü ihracatta yüzde 20 büyüyerek, bu yıl da birinciliği elden bırakmadık. Altınbaş mücevherat grubu olarak 2013 yılını 698 milyon dolar ciro ile bir önceki yıla oranla yüzde 20 artışla noktaladık. Tüm bunlar gösteriyor ki Altınbaş olarak biz 2013 yılında hız kesmeden çalışmalarımızı sürdürdük. Önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz.” dedi.

Altınbaş 2014 yılında 180 mağaza
Altınbaş’ın, Dünya Pırlanta Konseyi’nin ve Dünya Mücevher Konfederasyonu’nun Türkiye’deki tek üyesi olduğunu belirten İmam Altınbaş, “2014 yılında pırlantalı mücevherde de sektör liderliğimizi koruyacağız. Son olarak 2013 yılı içerisinde Sayın Başbakanımız tarafından her sektörde birinci olan markalara verilen “İhracat Yıldızları Ödülünü” alarak bu hedeflerimizde ne kadar istekli ve gayretli olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Coğrafi genişleme ve büyüme politikamızı sürdürürken, Çin, Hindistan ve Afrika ülkeleri ihracat yapmayı planladığımız yeni pazarlar arasında geliyor. Turquality, dünya markası olma yolunda Altınbaş’ı desteklemeye devam ediyor. Tüm sektörü destekleyen,  Türk markalarının dünyada mağazalaşmasını ve markalaşmasını sağlayan bu sistem hem Altınbaş hem de sektörümüz için önemli bir değer" dedi.


 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri