Altınbaş, yüzde 40’lık ciro artışı bekliyor

06 Şubat 2013 Çarşamba

2012 yılını yaklaşık yüzde 40 büyüme ile tamamlayan Altınbaş, 2013 yılında da yüzde 40’lık ciro artışı öngörüyor

altinbas-yuzde-40lik-ciro-artisi-bekliyor

Altınbaş Mücevherat’ın 2012 yılı performansının değerlendirildiği ve 2013 yılı hedeflerinin paylaşıldığı basın toplantısı, Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş ve Altınbaş Mücevherat Grup Başkanı Atilla Keskin’in katılımıyla Four Seasons Istanbul Hotel’de gerçekleştirildi.

Sektörün beş binden fazla üretici, 40 bin perakendeci, toplam 400 bin kişiye sağladığı istihdamla, yıllık 10 milyar doları aşan direkt ve dolaylı ihracatı temsil ettiğini belirten İmam Altınbaş, “Üretimde de Hindistan ve İtalya ile birlikte ilk üç ülke arasında yer alıyoruz” dedi.

Altınbaş; “ Yükselen altın fiyatları sonucunda, dünyada pırlanta, elmas ve değerli taşlarla katma değeri oluşturan mücevherlere bir talep gözleniyor. Son yıllarda pırlantalı mücevher pazarının büyüklüğü dünyada üç kat arttı. Markalı ürünler pırlantaya olan güvende en büyük etken olarak biliniyor. Türkiye'de ise pırlanta ve mücevher pazarı büyüklüğü yaklaşık 5 milyar dolar civarında. Pazar her yıl ortalama yüzde 20’nin üzerinde büyüyor. Altını değerlendirecek olursak; ülkemizde 400 ton altın işleme kapasitesine sahibiz.” dedi.

“2023 hedeflerimize ulaşacağız”
İmam Altınbaş, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağımız 2023 yılındaki hedeflerimize ulaşmak için ihracat rakamlarımızı yükseltmeyi sürdürüyoruz. Bu yıl da sektörümüzün İhracatın Yıldızları Ödülü’nü kazanarak liderliği elde bırakmadık. 2023 yılındaki hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz. Altınbaş olarak coğrafi genişleme ve büyüme politikamızı sürdürürken; Avrupa, Ortadoğu, Asya, Afrika ihracatı arttıracağımız kıtalar” diye konuştu.

2012’de yüzde 40 büyüyerek cirosunu 582 milyon dolara yükseltti
Altınbaş Mücevherat Grup Başkanı Atilla Keskin de, “Dünyada krizlerin yaşandığı 2012 yılında satışlarımız bir önceki yıla göre yüzde 40 oranında arttı. Mücevher grubumuzun konsolide cirosu 582 milyon dolara ulaştı” dedi. 

2012 yılında 20 mağazayı hizmet açtıklarını belirten Keskin, 2013 yılında ülkemizde ve Almanya, Romanya, Bulgaristan, Makedonya, Katar, Ukrayna’nın da arasında bulunduğu ülkelerde 30 yeni mağaza açarak 2023 yılındaki toplam bin mağaza hedefine ulaşacaklarını söyledi.

Yılbaşı, Sevgililer Günü ve Anneler Günü’nde mücevher satışlarında ciddi bir artış yaşandığını belirten Keskin, geçtiğimiz yıl Altınbaş Mücevher’in toplam cirosunun yüzde 35’nin bu günlerde gerçekleştirdiğini söyledi.

Satışların en üst noktaya çıktığı bu dönemlerde kampanyalar düzenlemeye özen gösterdiklerini dile getiren Atilla Keskin; “Örneğin yaklaşmakta olan Sevgililer Günü için de bir kampanya düzenledik. Şubat ayı boyunca bin TL ve üzeri alışveriş yapan müşterilerimize, Sevgililer Günü için özel tasarlanan pırlanta ve safir taşlarla bezenmiş beyaz altın kolye hediye ediyoruz. Kampanyamızın başladığı günden bu yana yoğun ilgi gördüğünü söyleyebilirim” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri