Altıparmak dünyada ilk 4’te

15 Eylül 2014 Pazartesi

Altıparmak Gıda, bağımsız pazar araştırmaları kuruluşu Euromonitor International tarafından dünyanın en büyük dördüncü bal şirketi ilan edildi

altiparmak-dunyada-ilk-4te

Kurulduğu 1980 yılından bu yana ulusal ambalajlı bal sektörünün gelişimine öncülük eden Altıparmak Gıda, dünyanın önde gelen bağımsız pazar araştırmaları kuruluşu Euromonitor International’ın 2014 yılında tamamladığı “Consumer Industry Report – Honey” isimli araştırmanın sonuçlarına göre, ciro bazında dünyanın en büyük dördüncü bal şirketi oldu. Kurum, 2013 yılında 127 milyon TL ciro gerçekleştirdi.

Altıparmak Gıda’yı dünya 4’üncülüğüne taşıyan başarının arkasında doğal ve saf balın değerini bilenlerin olduğunu söyleyen Altıparmak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, “Bünyemizdeki markalarımız ile ulusal bal pazarının en büyüğü, uluslararası bal pazarının ise en önemli oyuncularından biri konumundayız. 1980 yılından beri doğal ve saf balı Türkiye’nin dört bir köşesindeki sofralara taşıyoruz. Ayrıca 1994 yılından bu yana başta Almanya ve Hollanda olmak üzere Avrupa’ya, Suudi Arabistan, Irak ve Dubai gibi birçok Ortadoğu ülkesine, ABD, Çin ve Azerbaycan’a bal ihraç ediyoruz. Ülkemizin lezzetli ballarını tüm dünyaya yedirmek amacıyla çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız birbirinden eşsiz ve lezzetli ballara ev sahipliği yapan ülkemizden küresel bir bal markası çıkarmak. Dünya dördüncülüğü başarımız, hedeflerimize de yeni bir yol çiziyor. Önümüzdeki yıllarda önemli hamleler yapmayı planlıyoruz” dedi.

Dünya sıralamasında dördüncü sırada yer almanın gururunu taşıdıklarını ifade eden Altıparmak, “Bu gurur yalnızca bizim değil; sağlığa, doğallığa ve lezzete tutkuları için tüm Türkiye’ye teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Euromonitor International’ın “Consumer Industry Report - Honey” verilerinde Fransa, Almanya ve ABD merkezli bal şirketlerinden sonra dördüncü sırada yer alan Altıparmak Gıda, 34 yıldır ulusal ambalajlı bal sektörünün liderliğini üstleniyor. Altıparmak Gıda, Türkiye’nin tek ve Avrupa’nın en kapsamlı 4 eş bal ihtisas laboratuvarı arasında yer alan Altıparmak Gıda Analiz Laboratuvarı (APİLAB) ile doğal ve gerçek balı en uygun koşullarda paketleyerek tüketicileriyle buluşturuyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri