Amazon.com’un lojistik merkezleri için tercihi Bizerba

06 Ağustos 2012 Pazartesi

1994 yılında Amerika’nın Seattle şehrinde kurulan, elektronik ticaretin öncüsü, dünyanın ilk internet alışveriş sitesi, 2011 yılında yaptığı 48 milyar dolar cirosu ile konusunda dünya devi Amazon.com’un Almanya ve İngiltere’deki lojistik merkezlerinde tartım kontrolleri Bizerba CWE Checkweigher’ler tarafından yapılıyor

amazoncomun-lojistik-merkezleri-icin-tercihi-bizerba

Geçtiğimiz ay, Almanya Augsburg Graben’de açılan, 110 bin metrekarelik Amazon’com lojistik merkezi içinde Aldi, Lidl ve DHL’e ait depolar da bulunuyor. Demiryolu ile hiçbir bağlantısı bulunmayan lojistik merkezinde tüm taşıma kamyonlarla kapısının önünden geçen otoyol üzerinden sağlanuyor. Birkaç milyon ürünün saklandığı merkezde kaotik bir yapı söz konusu; tüm ürünlerin konumlarını bilmek ise sadece bilgisayar ve programlar sayesinde yapılıyor.

Barkodlarla işleyen sistemde sipariş emri sonrası aynı gün gönderimin sağlanması söz konusu. Küçük paketlerin gönderiminde elle çalışan lojistik merkezi çalışanları için “hız ve güvenilirlik” çok önemli. Müşteri adreslerinin otomasyon sistemiyle 8 hatta çalışan Bizerba GLM-I MAXX tam otomatik etiketleyici ve Bizerba CWE Checkweigher Tartım-Gramaj kontrol sistemleri ile ürünlerin “tam”  ve “eksiksiz” gönderimi sağlıyor. Amazon.com’un İngiltere  Hemel Hempstead lojistik merkezinde de aynı sistem ile gönderiler yapılıyor.

Bizerba Türkiye Distribütörü Üçge Elektronik Pazarlama ve Satış Direktörü Orhan Ataç, dünyadaki tüm teknolojileri yakından takip ettiklerini belirterek “Konularında dünya devi iş ortaklarımızla birlikte ‘neyin-nasıl yapılacağı’, hangi sektörde doğru çözümlerin ne olması gerektiği ile ilgili yoğun bilgi alışverişi içerisindeyiz. Edindiğimiz tüm bilgileri, hizmet-içi eğitimlerle tüm personelimize aktarıyoruz. Çalışanlarımızın çağın gerektirdiği doğru ve en güncel bilgilerle müşterilerin karşına çıkmaları için gayret gösteriyoruz” diye konuştu. 

İnternet üzerinden alışverişin giderek arttığına vurgulayan Ataç, “Belki bundan 20 sene sonra bugünkü satış noktaları düşündüğümüzden farklı olacak. Alışveriş davranışları değişecek ama her zaman malların değişimi, ticareti söz konusu olacak, biz Üçge Elektronik olarak geleceğin teknolojisi QR code uygulamalarımızla, ürün kontrol-sevkiyat-izlenebilirlik ürün ve çözümlerimizle geleceğe bugünden hazırız” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri