Ambalaj atıklarından yapılan maket sergisi İstanbul Optimum’da

03 Haziran 2014 Salı

Ataşehir Belediyesi tarafından Çevre Şöleni kapsamında düzenlenen 5’inci Geleneksel Maket Yarışması sonuçlandı. Dereceye giren öğrenciler tarafından ambalaj atıklarından yapılmış maketler, 4 Haziran’a dek İstanbul Optimum Outlet’te sergileniyor

ambalaj-atiklarindan-yapilan-maket-sergisi-istanbul-optimumda

Ataşehir Belediyesi tarafından her yıl Çevre Şöleni kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak iki kategoride düzenlenen 5’inci Geleneksel Maket Yarışması’nda dereceye giren okullar belli oldu. Çevreyi koruma alışkanlığının çocukluk çağında edindirilmesine katkıda bulunan yarışmada, özellikle genç nesillerde çevre bilincinin arttırılmasını teşvik edecek nitelikte özgün çalışmalar ortaya çıktı.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerine geri dönüşümün önemini aşılamayı hedefleyen yarışmaya katılan eserlerin; cam, kağıt-karton, plastik, kompozit, metal gibi ambalaj atıklarından yani geri dönüşümlü malzemeden yapılmış maketler olmalarına dikkat edildi.

Çocuklar ödül tabletlerini Soma’ya bağışladı
Çocukların yaratıcılıklarını gösterdiği 5’inci Geleneksel Maket Yarışması’nda dereceye giren eserlerden oluşan sergi, İstanbul Optimum Outlet’te başladı. Yarışmaya katılan bütün okulların maketleri, 4 Haziran’a kadar İstanbul Optimum Outlet AVM zemin kattaki sergi alanında görülebilecek.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerden; birinciye tablet bilgisayar, ikinciye bisiklet, üçüncüye fotoğraf makinesi, mansiyon ödülü olarak dördüncüye 150 TL değerinde spor malzemesi alışveriş çeki ve beşinciye de Mp3 çalar hediye edildi. Maket yarışmasının ilkokul kategorisinde 1’inci olan Ali Fuat Cebesoy İlkokulu öğrencileri ise büyük bir duyarlılık örneği göstererek ödül olarak kazandıkları tablet bilgisayarlarını Manisa Soma'da eğitim alan 3 çocuğa bağışladı.

Yarışmada dereceye giren okullar ve maketleri şu şekilde sıralandı:

İlkokul Kategorisi
1. Ali Fuat Cebesoy İlkokulu - “Yürüyen Köşk” Maketi
2. Piri Reis İlkokulu - “Çanakkale Geçilmez” Maketi
3. Piri Reis İlkokulu - “Zorunlu Yolculuk” Maketi
4. Cemile Besler İlkokulu - “Doğanın Yolculuğu” Maketi
5. Piri Reis İlkokulu - “Kendi Suyunu Üreten Ev” Maketi

Ortaokul Kategorisi
1. Celal Yardımcı Ortaokulu - “Tekerlekli Sandalyede Dünyayı Sulayan Ağaç” Maketi
2. Hasan Leyli Ortaokulu - “Bilge Bob” Maketi
3. Celal Yardımcı Ortaokulu - “Hasta Devasa Çınar” Maketi
4. Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu - “İstanbul’un Sessiz Çığlığı” Maketi
5. Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu - “Kum Saati” Maketi
 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri