Amerika-İngiltere arasındaki köprü ‘Tommy Hilfiger’

21 Kasım 2014 Cuma

Hilfiger Denim 2014 Sonbahar/ Kış Koleksiyonu “ Across the Pond”, Amerika’dan İngiltere’ye uzanan deniz aşırı bir yolculuktan ilham alıyor. Üç farklı temadan oluşan koleksiyonda genç, asi ve Amerikan görünümünün İngiliz esintileriyle sentezi dikkat çekiyor

amerika-ingiltere-arasindaki-kopru-tommy-hilfiger

Hilfiger Denim yeni sezonunda İngiliz cazibesi ile ön planda. Kırmızı, beyaz ve lacivert renklerde ekoselere, tüvitlere ve kareli kumaşlara okyanus ötesi bir stil kazandıran koleksiyon, başkentlerden üniversite kampüslerine kadar kıyı boyunca her yer için ideal seçenekler sunuyor.

Koleksiyonun ilk teması London–New York, gençlik kültüründen ve büyük şehrin punk ortamlarından ilham alıyor ve Hilfiger Denim’in “farklı bir preppy tarz” yaklaşımını benimsiyor. Kadın tasarımlarında ekose, zımba ve batik boyama gibi detayların deri ve üstten boyama ekoselerle birlikte kullanılması dikkat çekiyor. Pancar kırmızısı ve koyu pembe tonlar, feminen bir vurgu yaparken, hayvan desenleri, grafik yıldızlar ve dantel detaylarla siyah patlamaları sıklıkla göze çarpıyor. Kadınlar koleksiyonunda şehir manzaralarından ilham alan gri nüanslı kumaşlara floklama, folyo baskı ve deri kaplama detayları ön plana çıkıyor. Erkek tasarımlarında ana renk olarak kullanılan siyah ve gri, kapüşonlu sweatshirtlerde, kazaklarda, fermuarlı süveterlerde ve gömleklerde mor, Nil yeşili ve safir mavisi vurgu renkleriyle dengeleniyor. Erkekler için denimlerde gri nüanslar, üstten boyamalar ve ağır yıkamalar dikkat çekerken, asi punk ruhu preppy bir tarzla yorumlanıyor.

Çıkılan deniz aşırı yolculuğun sonraki durağı Oxford–Middlebury’de Hilfiger Denim İngiliz ve Amerikan üniversite kültürlerinin benzer yanlarını keşfetmeye çıkıyor. Akademik tarz, tamamı desenli stiller, büyütülmüş rakamların kullanımı ve tekrarlayan desenlerle yepyeni bir şekilde yorumlanıyor. Kadın koleksiyonunda yer alan şambre ve ekose gömlekler, okul hayatında en çok tercih edilen stiller arasında yer alırken, serin havalarda üzerine alınan denim bir ceket veya çizgili bir hırkayla stil gündüzden geceye taşınıyor.

Haki yeşil, pancar kırmızısı ve sütlü kahverengi tonlarıyla sonbaharın mükemmel görünümü tasarımlara yansıyor. Erkekler için batik boyama, pamuklu ve karışık ekose gömleklerle modernize edilmiş özgün akademik duruşu temsil ediyor.  Sezonun klasik renkleri koyu kırmızı, lacivert ve orman yeşili; ufuk mavisi ve bal sarısı ise vurgu renkleri oluşturuyor. Modası hiç geçmeyen denim stillerine yama, kaplama ve floklama gibi yeni teknikler uygulanırken, yoğun kontrastlı vintage yıkamalarda aşındırılmış ve kesik detaylar göze çarpıyor. Tabi üniversite deneyimi ancak klasik bir kolej montuyla tamamlanabilir: kadın montlarında kolej amblemleri, erkek montlarında yıkanmış denim koleksiyonun dikkat çeken ayrıntıları.

Koleksiyonun son teması St. Andrews–Portsmouth için Hilfiger Denim, Amerikan klasiklerini açık hava için yorumluyor. Kadınlar için vintage bir tarzda tasarlanan stillerde yoğun kahverengi, koyu sarı ve kırmızı gibi toprak renklerin yanı sıra lacivert, pastel kırmızı ve oranjın benzer tonları tercih ediyor. Yeni Buffalo ekose gömleklerde, super-stretch skinny denimlerde ve etnik esintili desenlerde rüstik bir cazibe hissediliyor. Erkekler için şal yakalı süveterler kadife ve jarse parçalarla kombine edilebiliyor. Koyu mavi ve açık grinin tonları, kırmızı ve sarıyla canlanıyor. Kırmızı nüanslı kumaşlar dikkat çekerken, dağınık olarak kullanılan ağartılmış denimler ve blok renkler yeni bir yorum katıyor. Kalın denimler ve neppy denimler erkekler için özgün bir görünüm yaratırken, kadın stillerinde aşındırılmış efektler yer alıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri