Anatolium Ankara, açık havada sinema keyfi sunuyor

27 Temmuz 2012 Cuma

Türk sinema tarihinin gelmiş geçmiş en güzel aşk filmlerinden Selvi Boylum Al Yazmalım, yarın Anatolium Sinema Geceleri kapsamında gerçekleştirilecek özel gösterimde başkentli sinemaseverlerle buluşuyor

anatolium-ankara-acik-havada-sinema-keyfi-sunuyor

Türkân Şoray, Kadir İnanır ve Ahmet Mekin gibi usta oyuncuların başrollerinde yer aldığı Selvi Boylum Al Yazmalım, “Sevgi neydi, sevgi emekti” sözü ve Cahit Berkay’ın film müzikleri ile hafızalara kazınmıştı. Türk Sineması’nın unutulmaz yönetmeni Atıf Yılmaz’ın Cengiz Aymatov’un aynı adlı yapıtından sinemaya uyarladığı Selvi Boylum Al Yazmalım, aşkı ve sevgiyi sorgulayan, sevgi ve emek kavramlarına farklı açılardan yaklaşan bir başyapıt.

Köylü kızı Asya (Türkan Şoray), kamyon şoförü İlyas (Kadir İnanır) ve İlyas’ın terk etmesiyle sahipsiz kalan Asya’ya ve çocuğuna sahip çıkan Cemşit’in (Ahmet Mekin) öyküsünü anlatan filmin ana teması aşk ve sevgi arasında yapılan seçim, tutku ile emek arasında kalan Asya'nın ikilemi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle fotokimyasal yöntemlerin ve dijital araçlardan faydalanılarak yenilenen film, 2010 yılında, 32 yıl sonra tekrar vizyona girmişti.

Anatolium Ankara’da ramazan ayı boyunca cuma, cumartesi ve pazar akşamları food court teras alanında kurulacak açık hava sinemasında unutulmaz Türk filmlerinin ücretsiz gösterimi devam edecek. Anatolium Sinema Geceleri kapsamında bu akşam (27 Temmuz) Vizontele, yarın akşam Selvi Boylum Al Yazmalım ve 29 Temmuz Pazar akşamı Köşe Kapmaca filmlerinin gösterimi yapılacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri