Ankara Acity Outlet açılıyor

24 Mart 2008 Pazartesi

Ankara Yenimahalle'de 72 milyon dolara inşa edilen Acity Outlet Alışveriş Merkezi 140 mağazası bin 500 kişilik çalışanı ile Ankaralılara 5 Nisan Cumartesi günü pek çok ilki bir arada sunacak

ankara-acity-outlet-aciliyor

Türkiye ve dünyanın en önemli markalarını çatısı altında buluşturan Acity Outlet Alışveriş Merkezi kapılarını alışverişe açmak için gün sayıyor. Türk perakende sektörüne yeni açılımlar kazandırmayı amaçlayan Acity Outlet'teki markalar, sergileyecekleri performans ve yenilikleriyle pek çok ilki de hayata geçirecek.

Acity Outlet Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kurtuluş, Ankara-İstanbul yolu üzerinde şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta yer alan alışveriş merkezinde düzenlediği basın toplantısında alışveriş merkezlerinin Türkiye'nin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatındaki ağırlığını her geçen gün artırdığını söyledi.

Kurtuluş, son 5 yıl içinde açılan alışveriş merkezlerine bağlı olarak neredeyse Türkiye'ye gelmeyen uluslararası marka kalmadığını belirterek, yalnızca uluslararası markaların değil ulusal markaların da bu gelişim dalgasından nasibini aldığını ifade etti.

Mağaza da müşteri de kazanacak
AVM mağazacılığının büyüme ve markalaşmanın en etkin yolu haline geldiğine dikkat çeken Kurtuluş, "Perakendenin yıldızı en çok parlayan sektör haline gelmesinde AVM'lerin büyük rolü var. Ancak bu aşamadan sonra AVM'lerin fark yaratan projeler olarak hayata geçirilmesi gerekiyor. İşte bu noktada Acity Outlet'in farkı ortaya çıkıyor. Acity Outlet hem mağazalarıyla hem de ziyaretçileriyle kazan-kazan ilişkisi kurmayı benimseyen bir merkez olacak. Marka ve ürün karmamızı da bu anlayışla oluşturduk" dedi.

Acity Outlet'te ziyaretçilere nitelikli bir sosyal alan sunmanın yanı sıra arzu ettiği dönemde, arzu ettiği fiyat aralığında alışveriş imkanı sağladıklarını vurgulayan Hüseyin Kurtuluş, pek çok ilk ile de sektöre yeni bir soluk getirdiklerini söyledi. Kurtuluş, şöyle devam etti: "Yalnızca mağazaların değil ziyaretçilerin de faydasını maksimize etmeyi hedefleyen shop mixiyle Acity Outlet çok özel bir AVM. Bu anlayış AVM'ler arasında bir ilk niteliği taşıyor. Acity Outlet bunu gerçekleştirirken de daha pek çok ilke imza atıyor. Örneğin Türkiye'nin en büyük iki department store'u olan Boyner ve YKM ilk kez aynı çatı altında bir araya geliyor. İlk kez Starbucks gibi uluslararası bir marka Acity'de sabah 07.00'den gece 01.00'e kadar hizmet veriyor. Tommy Hilfiger Ankara'daki ilk outlet'ini Acity'de açtı. Fransız ayakkabı markası Reno Shoes da ilk kez Acity Outlet'te yer aldı. Ulusal ve uluslararası pek çok marka ilk outlet mağazalarını Acity'de açıyorlar. İlk kez bir AVM tiyatro, nikah salonu ve toplantı merkezi gibi sosyal hizmetleri buluşturuyor. İlk kez bir AVM bulunduğu lokasyonun yerel markalarına ve girişimcilerine kucak açıyor. Bunların yanında Acity Outlet buz pateni pistiyle genel trendleri takip ederken, merkezin tam kalbine konumlandırdığı Ankara Mısır Çarşısı ile geleneksel alışveriş kültürü ve zevkini de ziyaretçilerinin hizmetine sunuyor. Ankara'ya getirdiğimiz Mısır Çarşısı konseptinin çok büyük ilgi göreceğinden ve Ankara'nın özel ayların yeni buluşma noktası haline geleceğinden hiç şüphemiz yok."Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri