Ankara Shopping Fest 7 Haziran’da başlıyor

03 Haziran 2013 Pazartesi

Ankara Shopping Fest’in ikincisi 7 Haziran’da festival yüzü Isabeli Fontana’nın Kentpark’ta gonga vurmasıyla başlayacak. Festival, çok sayıda konser ve etkinliklerle devam edecek ve 3 Temmuz’da sona erecek

ankara-shopping-fest-7-haziranda-basliyor

Ankara’yı marka kentlerden biri haline getirmeyi hedefleyen Ankara Shopping Fest (ASF) süresince, alışveriş merkezlerinde ve çeşitli noktalarda birçok etkinlik gerçekleşecek. Ankara festival boyunca bir eğlence merkezine dönüşecek. Kortejler, konserler, gösteriler, yarışmalar, defileler ve yurt dışından gelecek olan özel grupların şovları ve ile birbirinden renkli görüntülere sahne olacak olan Ankara, bölgesinin cazibe merkezi olacak.

Ajda Pekkan konserleriyle renklenecek festival gecelerinde Sibel Can’dan Gülben Ergen’e, Hülya Avşar’dan Serdar Ortaç’a, Nilüfer’den Ebru Gündeş’e, Seda Sayan’dan Rafet El Roman’a kadar pek çok ünlü sahne alacak. Bu ünlüler arasında,  Emre Aydın, Murat Boz, Ferhat Göçer, Yıldız Tilbe, Gülben Ergen, Işın Karaca ve Burhan Öcal da var.

Kızıl Ordu Korosu Başkent’te
Dünyaca ünlü Rus Milletvekili Losif Kobzon, Aleksandrov Rus Kızıl Ordu Korosu ve Dans Akademik Topluluğu yeni programlarıyla festivalde yerini alacak. Sanat kariyerinin zirvesinde olan ve savaş bölgelerinde, yurt dışında ve Rusya Federasyonu sahnelerinde konserler veren ünlü Kızıl Ordu Korosu ve Dans Topluluğu bu kez de Ankaralılara ve diğer festival misafirlerine müzikleri ile pozitif enerji verecek. Sahnede en uzun süre kalarak şarkı söyleyen tek sanatçı olmasıyla Guinness Rekorlar kitabına giren Kobzon liderliğindeki koro, Türkçe ve Rusça şarkılar söyleyecek.

Ünlüler sokak çocukları için sahnede
Türkiye’nin iş, cemiyet ve spor hayatından tanıdığı pek çok ünlü sokak çocukları yararına Ankara’da sahne alacak. Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği’nin (ÇABA) organize ettiği Gala Tiyatrosu, ASF himayesinde, 13 Haziran’da Congresium’da bir oyun sahneye koyacak. Ünlülerin gönüllü olarak yer aldığı tiyatro eseri Muhteşem Yüzyıl, Kuzey Güney, İntikam, Karadayı, Pis Yedili / Pamuk Prenses isimli dizilerin uyarlanmasıyla oluşuyor. Mutlu Ev Kadınları isimli müzikli eserin de yer aldığı oyunların yönetmenliğini Ali Sunal yapıyor.

Davetiyeleri tüm Big Chefs şubeleri ve Ankara Acıbadem Hastanesi’nde satışa sunulan oyundan elde edilen gelir Florya Çocuk ve Gençlik Merkezi ile Ankara’daki ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine katkıda bulunmak amacı ile kullanılacak.

Karadenizin öte yakası Ankara’da
İzleyenlerinin yüreklerini Karadeniz'in "öbür yakasına" götüren Nalmes Dans Grubu, Kafkas insanının savaşlarını, acılarını, mutluluklarını koreografi ve kostümleri ile gözler önüne serecek. 1936'da kurulan ve binlerce yıllık Kafkas halk danslarını sahne sanatlarına özgün bir şekilde taşıyan Nalmes Grubu 54 kişilik dans ekibiyle sahne alacak.

Festival Ankaralı kadınlara stil katacak
Stilist Aysun Kaba ve ekibi otobüs ile tüm Ankara’yı 27 gün boyunca dolaşarak başkentli kadınlarla söyleşiler yapacak ve onlara stil kazandıracak. Festivalde ayrıca mağazalar arasında vitrin yarışmaları ve defileler de düzenlenecek.

Festivalle el sanatları yaşatılacak
ASF’de Türkiye’nin unutulmaya yüz tutan geleneksel el sanatları, uygulamalı olarak tanıtılacak. Limon Ağacı Organizasyonu tarafından gerçekleştirilecek projede, Ankaralılar yemeni yapımından, sedef kakmaya, Keşan dokumadan bakır işlemeye kadar 26 ayrı çeşit el sanatını tanıma şansına sahip olacak.

Festival yarış ve gösteri tutkunlarına da çeşitli aktiviteler sunacak. Ankara’nın değişik bölgelerinde Offroad yarışlarının yapılacağı festivalde Power Extreme Grubu paten, kaykay ve bisikletlerle Başkentlilere adrenalin dolu gösteriler sunacak.

Alışveriş ve otellerde indirim
Alışveriş merkezleri ile cadde ve sokak mağazalarının yüzde 50’ye varan oranlarda indirim yapacağı festivale Başkent otelleri de katılıyor. İsimleri www.ankarashoppingfest.com.tr adresinden öğrenilecek oteller “üç gün kal iki gün öde” kampanyasıyla konaklama ücretlerinde indirimler yapacak.

ASF’nin çevre iller Bolu, Düzce, Çankırı, Kırşehir, Kayseri, Kırıkkale, Aksaray, Konya, Afyon, Eskişehir başta olmak üzere, Anadolu Jet’in doğrudan uçuş yaptığı illerde ve diğer illerden gelen konukları olacak. Yerli turistler bir yandan indirimli ürünler satın alırken diğer yandan, kültür ve sanat etkinliklerine katılıp, müzeleri gezebilecek ya da Başkent’in eğlence hayatına katılabilecek.

222 otomobil sahibini bekliyor
Festivalde banka kartı ve kredi kartıyla yapılan her  25TL’lik alışveriş, tüketiciye bir Fiat Fiorino kazanma şansı verecek. Festival sonrasında Milli Piyango İdaresinde yapılacak çekilişte 222 Fiat Fiorino otomobil sahibini bulacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri