Ankara’da bilgiyi yönetenler bir araya geldi

11 Eylül 2015 Cuma

1994 yılından bu yana perakende sektörüne anahtar teslim projeler sunan Üçge Elektronik, Ankara Wyndam Otel’de Teknoloji Günleri’nin 3’üncüsü gerçekleştirdi

ankarada-bilgiyi-yonetenler-bir-araya-geldi

Perakendenin güvenilir tedarikçisi Üçge Elektronik, 9 Eylül günü Ankara Wyndam Otel’de Teknoloji Günleri’nin 3’üncüsünü düzenledi. 120’ye yakın katılımcılın yer aldığı ve sektörün önemli isimlerinin ağırlandığı organizasyonda son teknolojik gelişmeler ve sektörün sorunları ele alındı. Üçge Elektronik Pazarlama Satış Direktörü Orhan Ataç’ın moderatörlüğünü yürüttüğü organizasyona Üçge Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayri Tuncer, Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek, Bizerba İş Geliştirme Direktörü Frank Üregi ve birçok önemli isim katıldı. Renkli anlatımların ve son teknolojik bilgilerin paylaşıldığı organizasyonda, katılım anlatımların sonuna kadar hiç eksilmedi.

3’üncüsü düzenlenen Teknoloji Günleri’nin Partner Firmaları arasındaysa NCR Encore, Laud Media, Turkcell, Makro Market, Honeywell ve Fit Solutions yer aldı. Partner Firmalar’dan NCR-Encore’nin Genel Müdürü Ercan Caymaz self servis çözümlerini katılımcılara anlatırken, Laud Media’dan Odd Road Olsan katılımcılara dijital reklam ve müşteri karşılanmasıyla ilgili önemli notlar aktardı. Son dönemde artan bulut teknolojilerinin de konuşulduğu organizasyonda, Turkcell, bulut uygulamasının özelliklerinden bahsetti. Bulut teknolojisi kullanan Makro Market’le birlikte hareket ederek teknolojiyi anlatan Turkcell’den Berk Hazer, teknolojinin faydalarından bahsetti. Makro Market Bilgi İşlemcisi Ali Üstüntaş’sa teknolojinin yararlarını ve uygulamanın nasıl işlediğini dinleyicilerle paylaştı.

Üçge Elektronik’ten Ali Bey perakende de paketleme çözümleri ve yeniliklerinden söz ederken Bizerba İş Geliştirme Direktörü Frank Üregi’yse self servis konusunu ele aldı. Honeywell ve Fit Solutions’sa organizasyonda stant açarak konferansa destek verdi.

 

"Perakende dinamiği gördüğümüz her yere ulaşmak istiyoruz"

Orhan Ataç, “1994 yılından bu yana perakende sektörüne yüzde 100 çözümler sunarken sektörün nabzını da düzenlediğimiz organizasyonlarla tutuyoruz. 3’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz “Teknoloji Günleri” de bu konudan çok büyük öneme sahip. Her geçen sene daha kaliteli ve daha yüksek katılımla gerçekleştirdiğimiz bu organizasyona, ilerleyen senelerde de devam etmeyi amaçlıyoruz. Ülkenin her noktasına ulaşmayı istediğimiz bu organizasyonları, perakende dinamiği hissettiğimiz her ilde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Konferansa bilgi işlemcilerin de yoğun ilgi gösterdiğini aktaran Ataç, “ Organizasyona firmaların özellikle bilgi işlem personelleri yoğun ilgi gösteriyor. Hatta bu seneki organizasyonumuza Ankara ve İstanbul’dan bazı yerel bilgi işlemciler, tamamen amatör bir ruhla bir araya gelerek oluşturdukları platform adına katılım gösterdi. Hatta platform, organizasyonun sonunda bir panel düzenledi. TPF Genel Sekreteri Gurbet Altay’ın moderatörlüğünü yürüttü panelde, katılımcılar hem sektörün hem de kendilerinin yaşadıkları sıkıntılardan bahsetti. Platforma dahil olan firma ve yetkililerse şu şekilde: Mopaş’tan Mahmut Ünlü, Yeni Çağdaş’tan Ersan Karakoca, Altunbilekler’den Mahmut Yağmur, Çağrı’dan Emre Demiriz, İsmar’dan Sefa Özen, Şekerciler’den Fatih Yıldırım, Efor’dan Adil Gölcük.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri