Ankara’ya 200 milyon euro’luk yatırım: Taurus Ankara AVM

30 Kasım 2011 Çarşamba

Taurus Investment Holdings ve Ensari Ailesi’nin proje yatırımını gerçekleştirdiği, kiralama ve yönetimini avm mfi partners’ın üstlendiği Taurus Ankara AVM Projesi, dün akşam Çırağan Sarayı’nda düzenlenen lansman toplantısı ile tanıtıldı. Yaklaşık 200 milyon euro yatırımla hayata geçecek olan Taurus Ankara AVM projesinin 50 bin metrekarelik kiralanabilir alanı ve 27 bin metrekarelik ofis binası ile 2013 yılının ilk çeyreğinde hizmete açılması planlanıyor

ankaraya-200-milyon-euroluk-yatirim-taurus-ankara-avm

1976 yılından bu yana gayrimenkul yatırımı ve geliştirilmesi üzerine faaliyet gösteren Taurus Investment Holdings ve sigorta – gayrimenkul sektöründe yatırımlar gerçekleştiren Ensari Ailesi’nin proje yatırımını üstlendiği Taurus Ankara AVM Projesi, dün (29 Kasım) akşam Çırağan Sarayı’nda düzenlenen lansman toplantısı ile tanıtıldı.

Kiralama ve yönetimini avm mfi partners’ın üstlendiği ve Konya yolu üzerindeki ilk ve tek alışveriş merkezi projesi olan Taurus Ankara AVM projesinin detayları, Taurus Investment Holdings Yönetim Kurulu Başkanı Lorenz Reibling, Taurus Balgat AVM Yatırım A.Ş. – Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Ertan Dal, Taurus Balgat AVM Yatırım A.Ş.  Genel Müdürü Ömer Tezcan ve avm mfi partners Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Yurdum tarafından aktarıldı.

“Türkiye’ye inancımız tam”
Gerçekleşen basın toplantısında bir konuşma yapan Taurus Investment Holdings Yönetim Kurulu Başkanı Lorenz Reibling, Türkiye’nin yatırım öncelikleri arasında ilk sıralarda yer aldığını ve en çok güvendikleri ilk 5 ülkeden biri olduğunu belirterek “Bugüne kadar tüm dünyada yaklaşık 3 milyon metrekare gayrimenkul projesi yatırımı gerçekleştirdik. Türkiye, sektörümüz açısından bizim için çok önemli bir ülke, Türkiye’ye olan inancımız tam” dedi.

Taurus Balgat AVM Yatırım A.Ş. – Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Ertan Dal ise konuşmasında, dünya çapındaki gayrimenkul sektöründeki yatırımlarının ardından Türkiye’deki yatırımları içinde Taurus Ankara AVM projesinin kendilerini en çok heyecanlandıran yatırım olduğunu söyleyerek 2012’de farklı ve yeni projeleri de hayata geçirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Proje için 200 milyon euro yatırım yapılıyor
Taurus Balgat AVM Yatırım A.Ş. Genel Müdürü Ömer Tezcan, Balgat’ta Konya yolu üzerindeki ilk ve tek alışveriş merkezi projesi olan Taurus Ankara AVM projesi için 200 milyon euro yatırım yapılacağını belirtti. Projenin tamamlanmasıyla Taurus Ankara AVM’nin yaklaşık bin 500 kişiye istihdam sağlayacağının altını çizen Ömer Tezcan; “Taurus Ankara AVM projesi çok heyecan duyduğumuz bir proje. Bu projeye hayallerimizi, emeklerimizi ve özverili çalışmalarımızı katıyoruz. Projenin hazırlanma sürecinde büyük bir ekip çalıştı. Ben emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum ve inanıyorum ki yabancı ortaklarımızla kurduğumuz güçlü işbirliği ile projemizi tamamladığımızda Ankara’ya büyük bir değer katmış olacağız” dedi.

Taurus Ankara AVM’nin konumu, yatırımcısı ve projesi ile fark yaratacağına inandıklarını belirten avm mfi partners Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Yurdum da, perakendecilerin şimdiden projeye oldukça yoğun ilgi gösterdiklerini vurguladı.

2013 yılının ilk çeyreğinde açılacak
2013 yılının ilk çeyreğinde hizmete açılması planlanan ve yaklaşık 600 bin kişinin yaşadığı bölgenin ilk ve tek AVM projesi olan Taurus Ankara AVM projesi, 26 bin metrekare’lik arsa üstünde hayat bulacak. LED teknolojisi ve ısı geri kazanımlı mekanik tesisatın kullanılacağı projede yaklaşık 50 bin metrekare kiralanabilir alanın yanı sıra 27 bin metrekare ofis binası bulunacak. Ulusal ve uluslararası markalara ev sahipliği yapacak olan Taurus Ankara AVM’de 130 mağaza yer alacak. Taurus Ankara AVM, yaklaşık bin 900 araçlık açık ve kapalı ücretsiz otopark kapasitesi, sinema kompleksi, çocuk oyun alanı ve farklı damak tatlarına yönelik foodcourt bölümü ile ziyaretçilerin aileleriyle birlikte kendilerini evlerindeki kadar rahat hissedebilecekleri bir yaşam alanı olacak. Taurus Ankara AVM konuklarına, akıllarına gelen tüm markalara ve ürünlere kolayca ulaşabilecekleri, vizyondaki filmleri izleyebilecekleri, cafe ve restoranlarda farklı tatlar deneyebilecekleri, sosyal, kültürel ve eğlenceli aktivitelerle hoşça vakit geçirebilecekleri bir dinlenme ve eğlence merkezinin bütün olanaklarını sunacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri