Antalya Migros AVM’de yenilikler bitmiyor

11 Ekim 2012 Perşembe

Antalya Migros Alışveriş Merkezi, Antalya’nın turizmdeki popülaritesini artırmanın yanı sıra kentin dev ve çağdaş bir alışveriş merkeziyle dünya turizmine alışveriş cenneti olarak da önemli olanaklar sunuyor. Çatısı altındaki pek çok markanın mağazaları yenilenirken Antalya’ya ilk kez mağaza yatırımı yapan markalar da alışveriş merkezine katıldı. Antalya Migros Alışveriş Merkezi Müdürü Onur Akyol, hem yenilenen mağazaları hem yeni markaları hem de yıl içindeki sürprizlerini anlatıyor

antalya-migros-avmde-yenilikler-bitmiyor

Fulya B. ÖZTÜRK

Antalya Migros AVM‘nin Antalya’daki çekim gücünü sizden dinleyebilir miyiz? Antalya’ya neler kattı?
Toplam nüfusu 2 milyon olan ve merkezde yaşayan nüfusun 1 milyon olduğu Antalya’da ilk açılan AVM olması nedeniyle yerleşik nüfustan zaman içinde sadık müşteri profili kitlesi oluşması sağlandı. 2001 yılındaki açılışından bu yana neredeyse tüm şehir için bir çekim alanı haline gelmiş durumda. Migros Alışveriş Merkezi’nin açılmasıyla birlikte Antalya’da organize perakende başlamış oldu ve zaman içinde gelişmesini sağladı. İlk AVM olması sebebiyle birçok ulusal ve uluslararası markayı Antalya’ya getirdi ve zaman içinde bunu sürdürülebilir kıldı. Tabii ki bu bölgenin hem turistik hem de yerleşim alanı açısından oldukça gelişmiş olması, AVM’nin konumlandığı yer itibariyle Kemer, Göynük, Beldibi, Kundu gibi turizm bölgeleri için de bir çekim noktası oluşturuyor. 

Bu kadar zamandır ziyaretçileri ağırlıyorsunuz. Nasıl bir iletişim kurdunuz ziyaretçileriniz ve mağazalarınızla? Bu ortak başarıyı hangi kriterlere dayandırıyorsunuz?
Başarı için, günümüzün hızlı tüketim alışkanlıkları ve hızlı değişim süreçlerine uyum sağlayıp bu süreçte aynı paralelde veya daha önde hareket edebilme kabiliyeti kazanabilmek çok önemli. Ayrıca doğru lokasyonda bulunmak, doğru marka karması ve tabii ki doğru yönetim olmazsa olamazlardan. Ece Türkiye olarak gerek mağazalar gerek ziyaretçiler için ortak paydada buluşan etkinlikler yapılmaya çalışılıyor. Bölgenin ilk AVM’si olması ve Antalya’ya da birçok “ilk”e imza atmaya devam etmesi, başarının sürdürülebilir olmasını sağlamak açısından önemli bir unsur.

Antalya Migros AVM’de mağazalar yenilendi, çalışmalar hakkında bilgi alabilir miyiz?
Teknosa, Mothercare, Boyner, Colins, Prenses Bijuteri, Avea, Guess, Shakespeare Bistro,  Reebok, Nine West gibi birçok mağazanın kendilerini yenilemeleri, Bambi, Karaca gibi yeni mağazaların açılması ile birlikte ziyaretçilerimizden pozitif geri dönüşler sağlandı. Çok önemli olan yenilenme çalışmalarının yanı sıra Yargıcı ve Bath&Body Works gibi markaların Antalya’da ilk olarak Migros AVM’de açılmasıyla marka karmamız daha da kuvvetlenmiş oluyor.

Etkinlikler bitmiyor

Yıl içerisinde düzenlediğiniz etkinlikler hakkında bilgi alabilir miyiz? Bu yıl içinde hangi etkinlikleri düzenlediniz? En çok hangi organizasyon ses getirdi?
Yıl içerisinde ziyaretçilerimizin Migros Alışveriş Merkezi’nde keyifli vakit geçirmelerini sağlamak için birçok aktivite yapıldı. Özellikle küçük ziyaretçilerimiz için 3 ay boyunca çocuk etkinlikleri düzenlendi. Çocuklu ailelerin ilgi gösterdiği bu etkinlikler kapsamında hafta sonları çocuk tiyatrosu, sihirbaz gösterileri, masal saati, mini club etkinlikleri, yüz boyama, oyun hamuru, serbest boyama çalışmaları, palyaço gösterileri yapıldı. Bunun yanında “Beyblade Turnuvası” ve “Lego Türkiye Şampiyonası” da küçük ziyaretçilerimizin beğenilerini kazandı. Bunun yanında “Astroloji Günleri”, “İndirim Günleri”, “Güzellik Günleri”, sergiler, “Statik Defile”, sömestr tatili etkinlikleri, imza günleri, Antalya’da ilk olarak yapılan “Redbull X Fighters” motor gösterisi ve “Model of Migros Model Yarışması” etkinliğimiz hem basında hem de ziyaretçilerimiz tarafından beğeniyle karşılandı. “Model Of Migros Model Yarışması” ile profesyonel manken ve model adayları kendilerini gösterme şansını yakaladılar. Birinci seçilen adaylar Antalya Migros Alışveriş Merkezi’nin 2013 yılındaki tanıtım kampanyalarında reklam yüzü olacaklar.

Antalya, turizm açısından önemli bir kent... Ziyaretçi trafiğiniz mevsimsel olarak ne oranda değişiyor?
Antalya, İstanbul’daki alışveriş merkezlerinin aksine 12 ay boyunca müşteri frekansının yoğun olduğu hatta yaz periyodunda daha da yüksek olduğu bir yer. Antalya’nın uluslararası ve yerel anlamda turizm açısından önemli bir konaklama ve tatil merkezi olması AVM’ye giren ziyaretçi sayısını pozitif yönde etkiliyor. Aynı zamanda turizm sezonunun Antalya’da daha uzun sürmesi de ziyaretçi trafiğine olumlu etkiler yapıyor. Antalya nüfusunun 2 katına çıktığı yaz sezonunda hem yerli hem yabancı ziyaretçilerimiz için AVM’mizde marka karması özenle yapılmış durumda. Mağaza karmamızla hem yerli hem de yabancı markalara yer verdik.

Bu yılsonuna dek Antalya Migros AVM’de neler olacak neler yaşanacak?
Yılsonuna dek yine ziyaretçilerimizin keyifli zaman geçireceği aktiviteler hazırladık. Ramazan ayında yapacağımız Hacivat –Karagöz gösterileri, semazen ve ney dinletileri, illüzyon ve ramazan tiplemeleri, ramazan ayı boyunca kurulacak olan sahnede ziyaretçilerimiz tarafından izlenebilecek. Ayrıca ramazan ayı boyunca “Giyçek Aktivitesi” düzenliyoruz. Bu aktivite de ziyaretçilerimiz, hazırlanan kostümleri giyip kurulacak olan stüdyoda fotoğraf çektirebilecekler. Bunun yanında “V1 Challenge” (Volki car aktivitesi), küçük ziyaretçilerimiz için oyuncak müzesi, okula dönüş etkinliği, dev ayakkabıları sergileyeceğimiz ve ayakkabı mağazalarımızla yapacağımız “Ayakkabı Fuarı”, Antalya’nın gelenekselleşmiş Altın Portakal Film Festivali, yeni yıl aktiviteleri ve çekilişimiz ile ziyaretçilerimizi yeni sürprizler bekliyor olacak.

Bu röportaj Mağaza dergisinden alınmıştır.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri