Antares’te tarihi ellerimizle keşfedelim

25 Ocak 2013 Cuma

Nemrut Dağı’nın gizemini, Troya efsanesini Antares’te keşfedin. Arkeoloji Havuzu, 26 – 30 Ocak günlerinde Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde

antareste-tarihi-ellerimizle-kesfedelim

Yönetimini Jones Lang Lassale‘in yürüttüğü Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yarıyıl tatilinde farklı,  farklı olduğu kadar eğitici bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. “Arkeoloji Kazı Havuzu” projesi Antares ziyaretçileriyle buluşuyor.

26 – 30 Ocak günlerinde Antares’te gerçekleştirilecek olan etkinliğin amacı 5 – 13 yaş arası çocukların arkeoloji, tarih, kültür mirası ve tarihi eserlerin korunması konularındaki farkındalıklarının artırılması ve bilinçlendirilmesi.

Arkeoloji Havuzu Etkinliği kapsamında çocuklara arkeoloji hakkında bilgi verilerek arkeolog eğitmenler eşliğinde AVM içerisinde kurulan kazı havuzlarında kazı yaptırılarak minyatür eserler bulmaları sağlanacak. Çocuklara buldukları minyatür eserler ile ilgili bilgiler aktarılıp ardından Resim ve Boyama Çalışmaları Atölyesi veya Kilden Heykel Yapalım Atölyesi’nde öğretici ve eğlenceli vakit geçirilecek. Etkinliğe katılan çocuklar son olarak “Kültürel Miras Koruyucusu” ibareli sertifika ile ödüllendirilecek.

26-27 Ocak ve 2-3 Şubat günlerinde ise “Gangam Style Dans Atölyesi”nde minikler hem doyasıya dans edecek hem de profesyonel dansçılar eşliğinde günümüzün popüler şarkılarından Gangam Style dansını öğrenecek.

26 Ocak – 10 Şubat günlerinde ayrıca Antares ve Genç Kart ile 50 TL ve üzeri alışverişlerde MEB onaylı 40 seçkin klasik eserlerden biri hediye edilecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri