APRCE bugün başladı

23 Eylül 2013 Pazartesi

16’ncı Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Sergisi(APRCE), İstanbul’da gerçekleşiyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla başlayan APRCE’e, 33 ülkeden 2 binin üzerinde ziyaretçi katılım gösteriyor

aprce-bugun-basladi

APRCE, bugün(23 Eylül) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Anadolu Salonu’nda gerçekleşiyor.

AMPD’nin (Alışveriş Merkezleri ve Perakendecileri Derneği) 2000 yılından bu zamana üyesi olduğu FAPRA (Asya-Pasifik Perakende Dernekleri Federasyonu) tarafından düzenlenen, bölgenin en büyük etkinliği APRCE, 2005’te Pekin, 2007’de Tokyo, 2009’da Seul ve 2011’de Singapur’da gerçekleştirildikten sonra 2013 yılında ilk kez Asya – Pasifik çanağı dışında bir ülkede, Türkiye’de, düzenleniyor.

APRCE’ye 33 ülkeden 2 binin üzerinde ziyaretçi katılım gösteriyor. Asya’nın en büyük perakendecilerinin iş yapış şekillerini ve firmalarının hikâyelerini paylaşacağı APRCE 2013, uzun vadeli iş ilişkilerinin yaratılacağı bir platform oluşturuyor.

Türkiye markası ve perakende sektörü için oldukça önemli olduğunun altını çizen AMPD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet T. Nane, 16’ncı APRCE’nin başkanlığını devraldıklarından bu yana yoğun bir hazırlık dönemine girildiğini kaydetti.

Asya Pasifik ülkelerinin perakendecilerinin Türkiye’de düzenlenecek etkinlik konusunda son derece heyecanlı olduklarını da kaydeden Nane: “Asya Pasifik ülkelerinde perakende Avrupa’dan farklı. Bu bölgedeki şirketler son yıllarda özellikle Türkiye’yi son derece cazip buluyorlar. Bunun yanı sıra Avrupa’lı perakendeciler için de Asya Pasifik perakende sektörü son derece ilginç. APRCE’in İstanbul’da yapılacak olması, İstanbul’un doğu ve batı arasında etkin bir ticari köprü rolünün altını bir kez daha çizecek. Asya Pasifik ve Avrupa’nın yanı sıra ABD, Rusya, Brezilya, Kanada gibi ülkelerden de ciddi katılım olacak. Konferansta konuşacak sadece 4 konuşmacı, 80 milyar Euro’yu temsil ediyor. Üstelik bu büyüklükteki markalar sadece konuşmacı olarak değil firma yetkilileri ile birlikte gelecekler ve önemli bir alım gücünü temsil edecekler. APRCE’in Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ihracatta her yıl yüzde 12 artış hedefi ve Türkiye’nin 2023 ihracat vizyonuna katkı sağlayacak en önemli kanallardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Diğer yandan APRCE, Türkiye perakende sektörünün gelecek tasarımı, yabancı yatırımcıların Türkiye perakende sektörünü daha yakından tanıması ve ülke markamız için de kırılma noktası” dedi.

Asla Pasifik ülkeleri perakendecileri, üç gün boyunca APRCE’de olacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri