Aras`tan Sosyal Sorumluluk Kampanyası

12 Kasım 2007 Pazartesi

Hangi kargo şirketine ait olursa olsun tüm kargo gönderilerinde kullanılan bu malzemelerin toplanması için özel olarak üretilen geri dönüşüm kutuları, Aras Cargo tarafından ilk etapta İstanbul çapında 500 ayrı firmaya konularak proje başlatılacak. Toplanan malzemeler Aras Cargo transfer merkezlerine aktarılarak geri dönüşüm sürecine katılacak.

Daha güzel bir gelecek için geri dönüşüm Projeyle ilgili bilgi veren Aras Holding CEOsu Enis Karslıoğlu, ülke ve toplum değerlerine karşı her zaman duyarlılık göstermiş olan Aras Cargonun son bir yıldır gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmalarıyla çevre ve kültür konularına özel bir önem verdiğini, çevre bilincine katkıda bulunmanın yanı sıra somut bir yarar sağlamak için de bu projenin planlandığını belirtti. Enis Karslıoğlu, Dünya geleceğimizi tehdit eden bir çok sorunla boğuşuyor. Küçük büyük demeden, geleceğimize yarar sağlayacak bir şeyler yapmak bizim elimizde. Biz de sektörümüzde kullanılan naylon bazlı bu malzemeleri nasıl dönüştürebiliriz diye düşündük ve doğanın yok etmek için oldukça uzun zamana ihtiyaç duyduğu bu ürünleri belli bir ölçüde dönüştürerek hiç olmazsa bu konudaki üretimin minimumda tutulmasına katkıda bulunmayı amaçladık. dedi. İlk etapta İstanbulda 500 pilot noktada başlatılan projenin tüm Türkiye çapına yayılması planlanıyor. Dönemsel olarak değerlendirmeleri yapılarak geri dönüşümü de ölçümlenecek olan projeyle ilgili olarak, ilerleyen zamanlarda Çevre Bakanlığıyla da çeşitli işbirlikleri geliştirilmesi hedefleniyor.


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri