Araştırmada global yenilikler bu konferansta

02 Haziran 2015 Salı

Araştırmada Yenilikler Konferansı 4 Haziran’da gerçekleşecek ve bu yılki gelirlerini Mor Çatı’ya aktaracak. Konferansın ana teması, araştırmadaki global yenilikleri katılımcılarla paylaşmak, bunların ülkemizin yakın geleceğini anlamakta ve pazarlama ortamına uyarlamakta nasıl değerlendirileceğini tartışmak

arastirmada-global-yenilikler-bu-konferansta

Konferans her biri alanlarında global uzman sayılan yerli ve yabancı ünlü konuşmacıları konuk ediyor. Her işini kendi yaptığı küçük bir araştırma şirketini Dünya’nın en büyük kuruluşlarından birisi yapan Didier Truchot, Ebru Baki ile  araştırmadaki değişimin yanı sıra  kişisel başarı notlarını paylaşacak. Konferans Başkanlığını yapan Vural Çakır ömrünü doldurmasına rağmen bir türlü vedalaşılamayan araştırma yaklaşımları ile yolların nasıl ayrılması gerektiğini  aktaracak. Ralf Ganzenmueller müşteri iletişiminin nasıl kesintisiz bir sisteme dönüşebileceğini, Gerry Hahlo  marka  reklam performans ölçümlerinin yeni medya ortamında  sıkıcı rakamlardan yaratıcılığa doğru nasıl yönlenebileceğini anlatacak.


Son yıllarda inovasyon her Konferansın ortak konusu; Carlo Stokx neden büyük şirketlerin inovasyon yapmakta zorlandıklarını, gelişmekte olan ülkeler ve küçük şirketlerin  araştırmada yeniliklerde nasıl  daha başarılı olabileceklerini paylaşacak. Dr. Mustafa Balkaya ise “neuroscience” başlığı ile gündemimize giren uygulamaların teknik ve etik geçerliliğini yorumlayacak.

Seçime çok az kala yapılacak Konferans’ta Ferhat Boratav’ın yönetiminde Gideon Skinner, Dünya’da siyasi araştırmaların örneklemeden analize değiştirdiği yönleri örneklerken, Prof. Deniz Ülke Arıboğan ve Murat Yetkin nasıl bir Türkiye siyasi yapısının bizi beklediğini tartışacaklar.  Pazarlama yöneticileri için önümüzdeki dönemin ekonomik gelişmelerini doğru yorumlamak hayati önem taşıyor.  Uğur Gürses, Prof. Kerem Alkin ve Sidar Gedik 2015 ikinci yarısı ve 2016 yılına yönelik iş planlarını etkileyecek ana senaryoları veriler kullanarak  konuşacaklar.

Araştırmada Yenilikler Konferansı bu yıl Mor Çatı ile işbirliği yapıyor. Kadına şiddetle ilgili araştırma bulgularının eşliğinde Özlem Özdalga’nın moderatörlüğünde durum ve çözümler bir panelde tartışılacak.  Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği Başkanı, Medeni Kanun Reformu Kadın Koalisyonu ve Türk Ceza Kanunu (TCK) Kadın Platformu kurucu üyesi Pınar İlkkaracan, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’ndan Esen Özdemir ve ünlü oyuncu Tuba Ünsal panelde yer alacak.

Araştırma’da Yenilikler Konferansı Four Seasons Bosphorus Oteli’nin bahçesinde Ipsos 40’ncı yıl kokteyli ile sona erecek. Kokteylde Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars konuklarla birlikte olacak.

Konferans Başkanı Vural Çakır’ın yorumu şöyle: “Araştırma artık kabuk değiştiriyor. İstatistik rakam üretmekle sınırlı bir alan olmaktan çıkıyor. Pazarlama, ekonomi ve sosyal hayatın doğru yönlendirilmesini esas alacak şekilde veri kullanımını sağlayan bir alana dönüşüyor. Veriyi de bu perspektifin içine yerleştirerek üretmesi gerekiyor.  Bu yıl altıncısı düzenlenen Araştırmada Yenilikler Konferansımızın programını araştırmanın bu büyüyen değerine koşut bir programla oluşturduk. Ayrıca, bu yıl 25’inci yılını kutlayan Mor Çatı’ya da bu vesile ile destek yaratma olanağı bulduğumuz için mutluyuz.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri