Arbella’nın fotoğraf yarışması sonuçlandı

06 Aralık 2012 Perşembe

Arbella Makarna’nın bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Uluslararası nitelik taşıyan yarışmaya ‘Toprak ve İnsan’, ‘Makarnalı Yaşam’ ve ‘Serbest’ kategorilerinde 22 farklı ülkeden 670 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı katıldı. Yarışmaya 4 bin 504 fotoğraf gönderildi

arbellanin-fotograf-yarismasi-sonuclandi

Damakların evrensel lezzeti makarna ile yaşamın evrensel dili sanatı birleştirerek fotoğrafa olan ilginin artmasını ve duyguların sanat yolu ile aktarılmasının gücünü desteklemeyi hedefleyen Arbella Makarna Uluslararası Fotoğraf Yarışması; FIAP, UPI ve TFSF gibi üç büyük, ciddi ve referans kabul edilen kuruluşun onayı ile düzenlendi. 17 Eylül’de başlayan yarışma 27 Kasım’da sona erdi.

Arbella Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın seçici kurulunda fotoğraf sanatının usta isimleri yer aldı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Sabit Kalfagil, Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Zaman, İzzet Keribar (EFIAP), Erol Doğaner (UPI Cr)  ve Reha Bilir’in (AFIAP, Hon. FBPS, Hon. SUPC) yanı sıra Fotoğraf Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır’ın da yer aldığı kurulda, Arbella Makarna’yı da Genel Müdür Abdülkadir Külahçıoğlu temsil etti.

Tarladaki hasattan mutlu ailelerin sofralarına, toprağın bereketinden çiftçilerin alın terine, emeğin, üretimin ve hayatın tadının en güzel karelerinin fotoğraf sanatçılarının vizöründen topluma taşındığı yarışmaya Vietnam, Hindistan, Tayvan, Rusya, Çin ve Polonya gibi 22 farklı ülkeden katılım gerçekleşti. Sanatçıların çabalarını ödüllendirerek fotoğraf sanatına duyulan ilgiyi canlı tutmayı hedefleyen yarışmada para ödüllerinin yanı sıra FIAP ve UPI’den toplam altışar altın, gümüş ve bronz madalya, 36 mansiyon ve 30 sergileme ödülü verildi.

Arbella temsilcisi tarafından seçilen bir eser sahibine ‘Arbella Özel Ödülü’, FIAP tarafından yarışmada en fazla derece alan sanatçıya ‘En İyi Fotoğrafçı Ödülü’nün de verildiği yarışmada ödüle ve sergilemeye hak kazanan fotoğrafların büyük boy baskıları Arbella Makarna tarafından yaptırılacak.

Yarışma ile ilgili değerlendirmede bulunan Arbella Makarna Genel Müdürü ve seçici kurul üyesi Abdulkadir Külahçıoğlu şunları söyledi: “Birbirinden değerli jüri üyelerimize verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ederiz. Gönderilen eserlerin hepsi birbirinden değerliydi. Jüri üyelerinin seçimde zorlandığı çok özel resimler fotoğraf karelerinde ölümsüzleşti. Tüm katılımcı sanatçılarımıza, destek verenlere sonsuz teşekkürler.”

Altın madalya kazanan yarışmacılar:
A Kategorisi: Toprak ve İnsan
FIAP Altın Madalya Mahmut Özdemir (Türkiye)
UPI Altın Madalya Seyit Konyalı (Türkiye)
B Kategorisi: Serbest
FIAP Altın Madalya Liao Xiaoxi (Hong Kong)
UPI Altın Madalya Syed Javaid Abbas Kazi (Pakistan)
C Kategorisi: Makarnalı Yaşam
FIAP Altın Madalya Şerife Keser (Türkiye)
UPI Altın Madalya Feng - Lin Chen (Tayvan)
FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü
Feng-Lin Chen (Tayvan)
Arbella Özel Ödülü
Chau Dao Le (Vietnam)


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri