Arçelik en büyük deneyim mağazasını açtı

28 Eylül 2017 Perşembe

Türkiye’nin en sevilen markası Arçelik, İstinyePark’ta açtığı en büyük deneyim mağazasıyla bir kez daha sektöründe ilkleri tüketicisiyle buluşturuyor

arcelik-en-buyuk-deneyim-magazasini-acti

Türkiye’nin en çok tercih edilen, lider markası Arçelik, deneyim ve yaşam alanına sahip en büyük mağazasını İstinyePark’ta, Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Arçelik A.Ş. CEO’su Hakan Bulgurlu ve Arçelik A.Ş. üst düzey yöneticilerinin katıldığı bir törenle hizmete açtı. Bin 80 metrekarelik alana kurulu İstinyePark mağazası, interaktif müşteri deneyimine olanak sağlayan, yeni nesil perakendecilik trendlerine uygun dijital teknolojilerle donatıldı. Mağaza, ‘Ana Deneyimleme Adası’, ‘Etkinlik Mutfağı’ ve ‘TV Deneyimleme’ olmak üzere toplam 3 adet adada müşterilerine ürünleri deneyimleme ve keyifli zaman geçirme imkânı sunuyor. Ürünlerle ilgili bilgilere hızla ulaşmayı sağlayan dijital ekranların yer aldığı mağazada, Arçelik ürünlerinin yanında, cep telefonu, tablet, dijital oyuncaklar gibi en yenilikçi elektronik ürünler de bulunuyor.

 

“Yeni nesil mağazalarımızda geçirilen sürede yüzde 40’lık bir artış olduğunu ölçümledik

 Arçelik A.Ş. CEO’su Hakan Bulgurlu: “21’inci yüzyılın müşterisi, artık mağazalarda sadece ürünlere bakmak değil, ürünlere dokunmak, teknolojilerini deneyimlemek istiyor. Biz de mağazalarımızda müşterilerimizin yeni teknolojileri deneyimlerken aynı zamanda keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak yaşam alanları oluşturuyoruz. Tasarımdan, ürün ve hizmetlerimize kadar müşteri deneyimini odağımıza alarak yeni nesil mağazacılık modelimizi geliştirdik. Bu anlayışla, Türkiye’deki en büyük deneyim mağazamızı İstinyePark’ta açtık. Müşterilerimizin mağazanın da ötesinde, kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini istiyoruz. Burada maç izleyip, kişisel bakım ürünlerini kullanarak saç tasarım uzmanlarından fikirler alabilecekler, yeni tariflerle yemek yapabilecek ve en son teknolojik trendlerden, sağlıklı yaşama kadar pek çok konuda ünlü konuşmacıları dinleyebilecekler. Ayrıca Arçelik’te bir ilk olarak mağazamızın içinde yetkili servis noktası da açtık.” dedi.

 

Dijital perakendecilik dönüşümünü yaşatan yeni nesil mağazasında, sektöre yeni bir soluk getirdiklerine inandıklarını belirten Bulgurlu sözlerine şöyle devam etti: “Tüm bu yeniliklerimizin olumlu etkisi ile müşterilerimizin mağazalarımızda geçirdiği zamanı artırdığını görüyoruz. Yaptığımız araştırmada yeni nesil mağazalarımızda geçirilen sürede yüzde 40’lık bir artış olduğunu ölçümledik. Yeni nesil mağazalarımızı Türkiye’nin dört bir yanında hızla yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”

 

7’den 70’e herkes için Arçelik

 Arçelik İstinyepark mağazasında her yaş grubuna hitap eden bölümler tasarlandı. Mağazanın kalbinde bulunan ‘Ana Deneyimleme Adası’, Arçelik ürünleri ile hazırlanmış taze içeceklerle misafirlerini karşılıyor. Bu alanda küçük ev aletlerinin yanı sıra VR, giyilebilir teknoloji ve drone gibi en yeni teknolojik ürünleri deneyimlemek de mümkün. Müşterilerin, mağazada olmayan ürünleri bire bir boyutlarda interaktif olarak inceleyebilecekleri akıllı ekran da bulunuyor. Yine bu alanda yer alan amfi tiyatroda videowall’lardan oluşan dev ekranlarla; alanında uzman konuşmacılar teknoloji, iyi yaşam ve sağlıklı beslenme konularında ziyaretçileri bilgilendirecek. Özel mutfak alanında Arçelik şefleri ile yemek pişirme imkânı bulan müşteriler saç tasarım bölümünde ise kişisel bakım ürünlerini kullanarak kuaför yardımıyla saçlarına şekil verebilecekler. TV deneyimleme adasında, son teknoloji televizyonlarda kısa film ve maç keyfi yapabilecek, video oyunları da oynayabilecekler. Çocuklar için oyun alanının da yer aldığı mağazada, yine çocukların ve tasarımcıların ilgisini çekecek 3 boyutlu kalem deneyimleme alanı da bulunuyor. Mağazada dijital etiketler kullanılarak kağıt israfının da önüne geçiliyor. Ayrıca, mağazadaki tüm etkinliklerin girişte yer alan dijital ekranlardan canlı yayınla dışarı yansıtılacak ve mağaza etkinlik takvimi bu ekranlardan ziyaretçilere duyurulacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri