ArenaPark’a organik pazar kuruluyor

04 Nisan 2014 Cuma

ArenaPark’ta Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin katkılarıyla ve Küçükçekmece Belediyesi ile ortaklaşa organik pazar kurulacak. ArenaPark Açık Otopark Alanı’nda 10.00-19.00 saatleri arasında hizmet verecek olan organik pazarın açılışı 13 Nisan Pazar günü gerçekleşecek. Pazarda taze sebzeden meyveye, etten süte, tekstilden kozmetiğe pek çok ürün satılacak

arenaparka-organik-pazar-kuruluyor

Küçükçekmece Atakent’te yer alan ArenaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde bundan böyle her Pazar günü organik pazar kurulacak. Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin katkılarıyla ve Küçükçekmece Belediyesi ile ortaklaşa kurulacak olan organik pazarın açılışı 13 Nisan Pazar günü gerçekleşecek. 

ArenaPark Açık Otopark Alanı’nda 10.00-19.00 saatleri arasında hizmet verecek olan organik pazarda, taze sebze ve meyvenin yanı sıra et ve et ürünleri, süt ve süt mamulleri, zeytinyağı, bal, tahıl, bakliyat, kozmetik, tekstil ürünleri, oyuncak, kuru meyve ve kuru yemiş de sertifikalı olarak satılacak. Pazarda satılacak organik ürünlerin kontrolünü ise Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği yapacak.

Bu pazarda her şey doğal
ArenaPark’ta açılacak olan organik pazarla sağlıklı yaşam çıtasını bir adım yukarı taşıyacaklarını söyleyen ArenaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Muhsin Erkoç, “Organik pazarda insan sağlığına ve doğaya zararlı, kimyasal ilaç, gübre ve katkı maddesi gibi hiçbir yöntem kullanılmadan üretilen, kontrollü ve sertifikalı ekolojik ürünler satılacak” dedi. Tarımda bilinçsiz ilaç kullanımı, tarım ürünlerindeki ilaç kalıntıları ve hormon nedeniyle tüketicilerin daha sağlıklı olduğu için organik ürünlere yöneldiğini belirten Erkoç, “ArenaPark’ta kurulan bu pazar İstanbul’un Avrupa Yakası’nda oturanların organik ürünlere ulaşımını daha da kolaylaştıracak” diye konuştu.

Yiyecek de satılacak tekstil de
Tohumdan hasada ve hasattan tüketiciye sunuluşuna kadar tüm aşamalarının kontrol altında tutulduğu yüzde 100 organik ürünlerin satılacağı ArenaPark Organik Pazar’da sadece sebze ve meyve gibi ürünlerin olmayacağını ifade eden Erkoç, “Pazarda kuru baklagiller, zeytinyağı, et ve süt ürünleri, bal, un hatta tekstil, tekstil ve kozmetik ürünlerin dahi satışı yapılacak” açıklamasında bulundu.  Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri