Ariel’in hedefi 5 sene içinde 3 kat büyümek

20 Nisan 2015 Pazartesi

Tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan P&G markası Ariel, toz deterjanın leke çıkarma gücünü sıvı deterjanın hassas bakımıyla birleştirdiği Yeni Ariel Sıvı Deterjan’ı Türkiye’deki tüketicilerle buluşturdu. Türkiye deterjan pazarına 1991’de giren Ariel’in en yeni ürünü Yeni Ariel Sıvı Deterjan’ın ilk sene sonunda toplam P&G deterjan kategorisi hacmi içerisinde çift haneli rakama ulaşacağı ve 5 sene içinde üç kat büyüyeceği öngörülüyor

arielin-hedefi-5-sene-icinde-3-kat-buyumek

İnovatif teknolojilerle sürekli yeni ürünler geliştiren P&G deterjan markası Ariel, yeni ürününü Türkiye’deki tüketicilerle buluşturuyor; Yeni Ariel Sıvı Deterjan. Çamaşırların temizlenmesi ve zorlu lekelerin çıkarılmasının yanı sıra giysilerin kumaşını koruyan ve güzelleştiren Ariel Sıvı Deterjan, tüketicilerin beklentileri doğrultusunda özel bir formülle geliştirildi.

Ürünün ortaya çıkış sürecinde beş yıl süren Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra 2000’den fazla tüketiciyle görüşmeler yapıldı. Ariel, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Doğu Avrupa'daki kadınların giysileri ile olan ilişkileri hakkında daha derin bir fikre sahip olmak için alışveriş alışkanlıklarını ve giysilerinin bakımını nasıl yaptıklarını araştırdı. P&G Kumaş Bakım ekibi tarafından Ariel markası için Türkiye, Macaristan, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Bulgaristan ve Sırbistan’dan 500’er yetişkinin katılımıyla Haziran 2014’te online anket* gerçekleştirildi.

Güçlü bir temizlik sağlarken kumaşları da koruyacak
Toz deterjanın leke çıkarma gücü ile sıvı deterjanın hassas bakımının bir araya getirildiği Yeni Ariel Sıvı Deterjan, renkliler ve beyazlar için geliştirilen yeni formülüyle güçlü bir temizlik sunarak kumaşların bakımını sağlıyor. Tüketicilerin değişen ihtiyaçlarını takip eden Ariel uzmanları, yeni Ariel Sıvı Deterjan’ın formülünü, aktif temizleme gücünü artıran teknolojiye sahip “Derinlemesine Temizlik Kompleksi” ile zenginleştirdi. Bu sayede çamaşırlardaki zorlu ve inatçı lekeler temizlenirken kumaşın renk ve dokusu korunuyor.

Zira 2 binden fazla tüketiciyle yapılan ankete göre tüketiciler, elbiselerin temizlenmesi ve zorlu lekelerin çıkarılmasının yanı sıra kumaşın korunmasından taviz vermek istemiyor. Ankete göre her 10 kadından 7’si değişen kumaş türüne göre geliştirilen kumaş bakım ürünlerini takip ettiğini ifade ederken; yüzde 86’sı elbiselerini mümkün olduğunca güzel tutmanın önemli olduğunu kabul ediyor. Ayrıca kadınların yüzde 79'u özel bir leke çıkarıcı kullandığını ancak bir türlü çıkmayan lekelerden, griye dönen veya rengi solan çamaşırlardan bunaldığını söylüyor.

Ürünün leke savar kapağı 2 bin farklı leke üzerinde test edildi
Aktif temizleme gücünü arttıran özel bir teknolojiye sahip “Derinlemesine Temizlik Kompleksi” ile zenginleştirilen Yeni Ariel Sıvı Deterjan’ın güçlü temizlik maddelerinden oluşan patentli karışımı; kalıntı bırakmadan, giysilerinizin kumaşına zarar vermeden zorlu ve inatçı lekelerin üstesinden geliyor.

Yeni Ariel Sıvı Deterjan formülünün yanı sıra sunduğu en büyük yenilik, Leke Savar Kapak. Bu kapak hem ürünün kullanım miktarının ayarlamasını yapıyor hem de üst tarafındaki tırtıklı bölge ve kırmızı fırçası ile lekelere makineye yerleştirmeden önce ön müdahale olanağı veriyor. Geliştirilmesi 36 ay süren, 100 konsept ve 40 prototip testinden geçen ve bin tüketici ve 2 bin farklı leke üzerinde test edilen bu kapak, inatçı lekelerin yumuşakça ovularak kolayca çıkmasına olanak sağlarken giysilerin rengine ve dokusuna kesinlikle zarar vermiyor.

* Tüketici bilgileri Türkiye, Macaristan, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Bulgaristan ve Sırbistan’dan 500’er yetişkinin katıldığını online anket aracılığıyla toplanmıştır. Anket, P&G Kumaş Bakım Ekibi tarafından Ariel markası için istenmiş ve 11-18 Haziran 2014 tarihleri arasında KGRA’nın ortağı Toluna şirketi tarafından gerçekleştirilmiştir.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri