Aroma, Ar-Ge çalışmalarına hız verdi

19 Mart 2013 Salı

Aroma, yeni ürünlerle tüketicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki ay meyve aromalı gazozu pazara sunacak olan şirket, kahvaltılık meyve suyunu da yıl içerisinde sunmayı hedefliyor

aroma-ar-ge-calismalarina-hiz-verdi

Meyve suyu üretiminde dünyadaki gelişmeleri takip ederek konsantre ve meyve suyu üretimini ayıran Aroma, karlılığa odaklandı. Bu çerçevede Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veren firma yıl içerisinde yeni ürünlerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Aroma AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Atom Duruk, Aroma, Tropikal ve Meyöz markalarıyla pazarda önemli bir yere sahip olan Aroma Meyve Suları’nın yaptığı yatırımlarla 60 bin ton meyveyi işleyip koruyucu kullanmadan depolama kapasitesine sahip olduğunu söyledi.

Türkiye'nin ilk meyve suyu markalarından biri olan Aroma'nın geniş ürün yelpazesi içerisinde yüzde 100 meyve suları, meyve nektarları, limonata ile doğal kaynak suyu bulunduğunu hatırlatan Duruk, yıllık 120 bin ton meyve işleme kapasitesine sahip olduklarını, Bursa fabrikasında yüzde 70 kapasite ile çalışarak yıllık 80 milyon litre üretim yaptıklarını aktardı.

Cirosu 180 milyon TL
250 bayi ile Türkiye'nin her yerine dağıtım yapabilme kapasitesine sahip olduklarını ve Aroma'nın iç pazarda ilk üç firma arasında yer aldığını kaydeden Mahmut Atom Duruk, 300 kişinin istihdam edildiği firmanın geçen yıl 180 milyon TL ciro elde ettiğini açıkladı.

Kaynak: Esra Özarfat / Dünya


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri