Aşçılık hayalleri Kipa’da gerçek oluyor

14 Ocak 2015 Çarşamba

Özel bir firmada yöneticilik yapan 44 yaşındaki Mehmet İzgi, Kipa Aile Kulübü’nün gıda israfına dikkat çekmek için düzenlediği yarışmada “bayat ekmek suflesi” ile jüriyi kendine hayran bıraktı

ascilik-hayalleri-kipada-gercek-oluyor

Gıda israfının azaltılması amacıyla her yıl çok sayıda çalışma yürüten perakende zinciri Kipa, topluma katkı sağlayan Aile Kulüpleri’nde de dikkat çekici etkinlikler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda son olarak İzmir’deki Forum Bornova Kipa Aile Kulübü’nde ekmek israfına dikkat çekmek ve bayatlayan ekmekleri en doğru şekilde değerlendirmenin yöntemlerini keşfetmek için “Gıda İsrafına Karşı Menüler” konulu bir yarışma düzenlendi.

Kulüp üyesi yarışmacılar, bayat ekmek kullanarak kendi tarifleriyle tatlı ve tuzlu yiyecekler hazırlarken, jürinin değerlendirmesi sonucunda birinci seçilen isim özel bir firmanın Ege Bölgesi Satış Sorumlusu olarak görev yapan Mehmet İzgi oldu.

Jüriden ekmek suflesine tam not
Hazırladığı bayat ekmek suflesiyle tüm jüri üyelerinden tam not alan 44 yaşındaki İzgi, Aile Kulüpleri ile yaklaşık bir buçuk yıl önce Kipa Hazır Yemek reyonunda gördüğü broşürleri incelerken tanışmış. İzgi, çoğunlukla kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak isteyen kadınların üye olduğu kulüpte, tiyatro, halk oyunları ve yaratıcı drama gibi çok sayıda kurs olduğunu belirtirken, kendisinin ise en büyük isteklerinden birini gerçekleştirerek aşçılık kursuna katıldığını söyledi.

Restoran açmak için ön ayak oldu
Başta İzmir olmak üzere Aile Kulüpleri’nde çok sayıda erkek üyenin de yer aldığını belirten İzgi, kulübe katılmanın hayatına etkisini ise şu sözlerle anlattı, “Kipa Aile Kulüpleri, Türkiye genelinde düzenledikleri etkinlik ve eğitici faaliyetlerle üyelerine önemli katkılarda bulunuyor. Ben de aşçılık hayalime ilk adımı bu sayede attım. Bugüne kadar Forum Bornova Kipa Aile Kulübü aracılığıyla iki yarışmaya katıldım; birinde birinci, diğerinde ikinci oldum. Bu işte kariyer yapmak ve burada kazandığım yeteneklerle ileride kendi restoranımı açmak istiyorum.”

Hedef ekonomiye katkı sağlamak
Kipa Aile Kulüpleri’nde düzenlenen yarışmalarla toplumun tüm kesimlerini temel besin maddelerinin israfı konusunda bilinçlendirmeyi amaçladıklarını söyleyen Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Nazlan Ertan, sözlerini şöyle sürdürdü, “Türkiye'de günde 6 milyon yılda 2,1 milyar ekmek israf oluyor. Kipa olarak imkanlarımızı faydalı işler için kullanıyor ve gıda israfının azaltılması amacıyla çok sayıda çalışma yürütüyoruz. Unlu mamuller reyonumuzda, raf ömrü uzun ürünler geliştiriyor, tedarikçilerimiz ile birlikte çalışarak gıda israfını engelleyecek paket ve  porsiyonları müşterilerimize sunuyoruz. Bu sayede hem müşterilerimizin ev ekonomilerine hem de ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz.” 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri