Atasay, gençleri yeteneklerini sergilemeye davet ediyor

14 Kasım 2012 Çarşamba

Atasay, “Atasay’a gitmiş” teması çerçevesinde reklam, sinema ve televizyon bölümü öğrencilerini yeteneklerini sergilemeye davet ediyor. Kişilerin mutluluk anlarının yer alacağı reklam fikirlerinin yarışacağı “Üniversitelerarası Reklam Filmi Yarışması”na son başvuru tarihi 30 Kasım. Yarışmanın birincisi 5 bin TL’lik para ödülünün sahibi olacak

atasay-gencleri-yeteneklerini-sergilemeye-davet-ediyor

Atasay, 75’inci yılına özel olarak düzenlediği “Atasay’a gitmiş” temalı reklam filmi yarışmasıyla genç yeteneklere kendilerini gösterme fırsatı tanıyor. Atasay’ın reklam kampanyasının teması “Atasay’a gitmiş” sloganıyla gerçekleşecek reklam filmi yarışmasında katılımcılar hazırlayacakları projelerde; evlilik teklifi, yıldönümü, doğum günü kutlaması ya da birçok nedenle hayatı anlam kazanan kişilerin mutluluk anlarına yer verecekler.

Yarışmaya, Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerin İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri’nde okuyan tüm öğrenciler katılabilecek.

Son teslim tarihi 30 Kasım olan yarışmaya başvurular www.atasay.com sitesi üzerinden yapılacak. Başvuru esnasında oluşacak formla beraber belirlenen formattaki filmler posta yoluyla Atasay’a iletilecek. Dereceye giren reklam filmleri 20 Aralık 2012’de yine aynı site üzerinden açıklanacak. Yarışmanın birincisi 5 bin TL’lik ödülün sahibi olurken, ikinci yarışmacı 2 bin 500 TL ve üçüncü olan yarışmacı ise bin 500 TL’lik ödül kazanacak. 

Jüride, akademisyenler ve reklamcılar yer alıyor
Atasay’ın “Üniversitelerarası Reklam Filmi Yarışması”na başvuran projeler, Mimar Sinan, Bahçeşehir ve Anadolu Üniversiteleri’nin akademisyenleri ile birlikte Simple & Smart Advertising Ajans Başkanı Uğur Çakır, 4Films’in sahibi ve yapımcısı Gökalp Gökulu, Yönetmen Ömer Faruk Sorak ile Atasay Kuyumculuk Yönetim Kurulu Üyesi Atasay Kamer’in oluşturduğu toplam 7 kişilik jüri heyeti tarafından değerlendirilecek.

Jüri Heyeti’nde yer alacak olan akademisyenlerin isimleri ise şöyle: Prof.Dr. Alev İdrisoğlu - Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü, Bölüm Başkanı, Prof. Dr. Haluk Gürgen - Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Nezih Orhon - Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı.

Maksimum 30 saniye koşulu
• Yarışmaya katılacak filmler, Pelikül (35, 16,8, Süper 8), Mini DV, DVD, Betacam, High 8, High Definiition (HD) formatlarından biri ile üretilmelidir. Başvuruya gönderilecek filmler DVD formatında, yüksek çözünürlükte ve DVD playerda izlenebilecek formatta teslim edilmelidir.
• Yarışmaya katılan filmler bir ekip tarafından üretilmiş olsalar da, başvuru filmin yönetmeni tarafından “şahsen” yapılacak. “Başvuran” olarak ekip adı ya da birden fazla kişi kabul edilmeyecek
• Birden fazla reklam filmi ile yarışmaya katılabilecek yarışmacıların daha önce başka yarışmalara katılmış çalışmaları kabul edilmeyecek.
• Maksimum 30 saniye koşulunun arandığı yarışmada, hazırlanın projenin tasarlanırken, kısa versiyonlarının yapılabilir olmasına da dikkat edilecek.
• Reklam filmi, televizyon, internet, sinema gibi kitle iletişim araçlarında yayınlanmaya uygun olabilecek.
• Montajı bitmiş reklam filmleri DVD medyasına DVD-Video formatında kaydedilecek. Başvuru formunun çıktısı ile beraber film, 2 DVD kopyası halinde 30 Kasım saat 17.00’ ye kadar Atasay Genel Müdürlük adresine teslim edilecektir. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri