Atasay Kamer’e Meslek Onur Ödülü

01 Temmuz 2013 Pazartesi

Türk mücevherat sektörünün duayen isimlerinden Atasay Kamer’e bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası İstanbul Altın Zirvesi’nde Meslek Onur Ödülü verildi. Atasay Kamer’e ödülünü Başbakan Yardımcısı Ali Babacan takdim etti

atasay-kamere-meslek-onur-odulu

Atasay Mücevherat’ın Kurucusu Atasay Kamer, Türk kuyumculuk sektörüne katkılarından dolayı Uluslararası İstanbul Altın Zirvesi kapsamında, İstanbul Altın Rafinerisi’nin Kurucusu merhum Ömer Halaç’ın adını yaşatmak amacıyla verilen Meslek Onur Ödülü’ne layık görüldü. Atasay Kamer’e ödülünü Başbakan Yardımcısı Ali Babacan takdim etti.

Türkiye altın, takı ve mücevherat sektörünün geleneksel hale gelen ve en önemli etkinliği olan Uluslararası İstanbul Altın Zirvesi geçtiğimiz günlerde Çırağan Sarayı’nda düzenlendi. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, SPK Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İbrahim Turhan ve çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı zirvede, altın ve mücevherat sektörünün Türkiye ekonomisine katkılarının yanı sıra projeleri ve sorunları ele alındı.

1965 yılında çıktığı Anadolu turu dönüm noktası oldu
Temelleri Denizli’nin Çivril kazasında 1937 yılında Hacı Mustafa Kamer tarafından atılan Atasay’ın tarihsel gelişiminde en önemli dönüm noktasını firmanın kurucusu Atasay Kamer’in babasından devraldığı deneyim ve bilgiyi yeni arayışlarla geliştirme ve büyütme serüveni oluşturuyor. Bu serüvenin kilit noktasını ise Atasay Kamer’in 1965 yılında çıktığı Anadolu turu ve bu tur sırasında Anadolu’nun sayısız kentinde sektöre ilişkin kazandığı zengin deneyim ve gözlemler oluşturuyor. Atasay Kamer, bu gezi sırasında Anadolu’nun farklı bölgelerindeki farklı üretim teknikleriyle, gelenekleriyle tanıştı, kuyumculuk sektörünün gerçeklerine yerinde tanıklık etti. Gerek kültürel gerek ticari kazanımlarla tamamladığı Anadolu gezisinin ardından da Atasay’ın kuruluş harcını atmaya başladı.

Sektörde birçok ilke imza attı
Sektörde ilk franchising ve mağazacılık uygulaması, dünya altın takı sektöründe İtalya’dan sonra ikinci sıraya yerleşmemizi sağlayan ‘pres’ ürünleri ile üretim yapan ilk firma, sektöründe ilk ihracat, Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük altın takı üretim tesisi, dünya standartlarında üretim, dünyadaki en büyük perakende zincirine ilk satış, kuyum sektöründe koleksiyon felsefesiyle ilk üretim ve ilk pırlanta muadili zirkon ürünlerinin piyasaya sürülmesi gibi çok sayıda ilke imza atan Atasay Kamer, Türk mücevherat sektörünün büyümesinde en etkili isimlerin başında geliyor. Atasay Mücevherat ise kurulduğu günden beri, üç kuşaktır Türk mücevherat sektörünün birinci liginde yer alıyor. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri