Atasay’ın kurucu ismine Fahri Doktora

27 Ekim 2014 Pazartesi

Kuyumculuk sektörünün önemli ismi, Atasay Şirketi’nin Kurucusu Atasay Kamer’e Uşak Üniversitesi tarafından ‘Fahri Doktora’ Unvanı verildi

atasayin-kurucu-ismine-fahri-doktora

Yarım asrı aşkın, Türk ekonomisine hizmet eden, eğitimden sağlığa pek çok projeye destek veren Atasay Grubu Onursal Başkanı Atasay Kamer’e, Uşak Üniversitesi tarafından ‘Fahri Doktora’ ünvanı verildi. Kamer’in bu unvanı almasında; Türkiye kuyum sektörünün gelişimine liderlik eden çalışmaları, Türk ekonomisine sunduğu katkılar ve hayırsever kimliğiyle bugüne kadar eğitim, sağlık ve sivil toplum kuruluşlarına vermiş olduğu destekler etkili oldu.

Kamer’in Türkiye’de sektörün gelişimine liderlik eden çalışmaları; takı bilincinin ülkemizde ve küresel ölçekte gelişimini sağlaması, kuyumculuk sektöründe yurt dışında ofis, fabrika ve ortaklıklar oluşturması, no-name devrini kapatarak markalaşmaya hizmeti ve bir marka yaratarak bu markalı ürünlerin satışına sağladığı katkılar olarak özetlenebilinir. Ayrıca kuyum sektörünün esnaflıktan sanayiciliğe dönüşümünde ve dünya standartlarına yükseltilmesinde önemli katkıları bulunan Kamer’in bu çabalarıyla Türk kuyum sektörü, global arenada önemli oyunculardan biri konumuna ulaştı.

Atasay Kamer’e “Fahri Doktora” verilmesi nedeniyle, geçtiğimiz günlerde Uşak Üniversitesi’nde düzenlenen törene, Uşak Valisi Seddar Yavuz, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak İl Jandarma Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Uşak Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ferhat Bursal, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Şanlıurfa Milletvekili Abdülkadir Emin Önen, Uşak ve Denizli illerinin protokolü, akademisyenler, Atasay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer ve Atasay Genel Müdürü Çiğdem Kamer katıldı.

Doktora Belgesini Atasay Kamer’e takdim eden Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, törende yaptığı konuşmada, Atasay Grubu’nun Kurucusu Atasay Kamer’in hayırsever bir insan olarak öne çıktığını ifade ederek, “Fahri doktora; alanında başarılı olmuş, ülkenin gelişmesine, kalkınmasına ve ilerlemesine özgün katkıda bulunmuş-çığır açmış kişilere verilir. Fahri doktora formal ve örgün öğrenim dışında elde edilen öğrenimlerin ve kazanımların tanınması anlamına gelmektedir. Bütün dünyada üniversiteler tarafından 1700’lerden beri Fahri Doktora yaygın olarak verilmektedir. Fahri doktora derecesi alan kişiler o alanda zaten kendilerini ispatlamışlardır. Fahri doktora verme de önceki bilgi-becerilerin üniversite senatolarınca tespitidir, takdiridir, tescilidir. Alanında yaptığı özgün katkılardan dolayı başarıyı onurlandırmanın yanında toplum adına üniversite senatosunca yapılan bir teşekkürdür. Onur ve takdirin kayıtlara geçirilmesidir. Başarıyı teşvik etme anlamı da vardır. Üniversitemizin Senatosu’nda yaptığımız görüşmelerde, Sayın Atasay Kamer’in tüm gençlerimize ışık tutacak örnek başarı hikâyesinin yanı sıra Uşak iline yaptığı katkılardan, eğitim, sağlık ve sivil toplum kuruluşlarına maddi ve manevi olarak vermiş olduğu olağanüstü destekten dolayı Uşak Üniversitesi ödüllendirme ve ödül yönergesine göre fahri doktora payesi verme kararı aldık. Sayın Kamer, on binlerce kişinin istihdam edildiği Türkiye kuyum sektörüne kazandırdığı değerin dışında, Ülkemize de ekonomi ve başka birçok alanda katkı sağlayan ve model olan bir insandır. O’nun Çivril’deki dükkândan dünya çapında bir marka çıkartma başarısının tüm gençlere ilham vermesini diliyorum” dedi.

Çelik sözlerini şöyle sürdürdü, “Küçük bir sermayeden büyük bir marka yaratmayı başaran, bugünün deyimiyle üstün bir girişimcilik örneği gösteren, rekabetin birlikte daha iyiye gitmek olduğunu yani Anadolu’ya has bir değeri -el vermeyi- ticari ahlakın vazgeçilmez bir ilkesi olarak gören ve bu topraklardan kazandıklarını yine bu toprağın çocuklarına dönmesi için okul, yurt ve çeşitli hayır kurumları yaptıran ve başarı hikâyesiyle nice genç nefere “işte bu benim hikayem” diyebilecek cesareti veren Sayın Atasay Kamer’e Uşak Üniversitesi Senatosu olarak Fahri Doktora unvanını vermekten büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz.”

Üniversite-İş dünyası işbirliği şart
Uşağın ticari yaşamındaki değerine değinen Atasay Kamer, “İstanbul’a giderken Uşak’ta açtığım kuyumcu dükkânından kazandığım paranın bereketinin ticari hayatımdaki başarıda önemli rolü olduğuna inanıyorum. Bu üniversitede yapılan İslami İlimler Fakültesi binası, Atasay Kamer’de emanet duran Uşaklıların parası ile yapılmıştır. Asla kendime mal etmiyor, Uşak’ın parasını Uşak’a iade etmeye çalıştığım için sizlerden teşekkür beklemeye bile hakkım olmadığına inanıyorum. İnanıyorum ki burada okuyan talebe kardeşlerim için de ileriki hayatlarında Uşak’ta geçirmiş oldukları yaşam çok anlamlı olacak” diye konuştu.

Türkiye’nin köklü Üniversiteleri’nden Uşak Üniversitesi’nin takdim ettiği “Fahri Doktora” ünvanını almaktan dolayı çok mutlu olduğunu kaydeden Kamer, yarınların emanet edileceği gençlere yaşam hikayesinin ışık tutmasını temenni ederek sözlerini şöyle sürdürdü, “Çivril’deki küçük manifatura dükkânında başlayan hikayemizin bugün geldiği bu nokta, aslında herkesin, azim ve çalışma sevgisiyle her şeyi başarabileceğinin de kanıtı. Gençlere bu maratonda şiddetle tavsiye ettiğim ve hayatıma yön veren ilkelerim; “Doğruluk, Çok çalışmak, İnsanlara faydalı olmak, Devamlı kendini tanımak ve hesaba çekmek, Çocuklarına ve çevresine ilkelerini aşılamak” olacaktır. Ben bu ilkelerimden hiçbir zaman ayrılmadım.  Bu ilkeler, en zor zamanlarımda bana yol gösterdi, rehberlik etti, önümdeki engelleri görmemde bana ışık oldu.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri