Avm Partners hisselerine 2 talip birden çıktı

24 Temmuz 2015 Cuma

Türkiye çapında tamamlanan ve devam etmekte olan; 5 bin 100 mağaza ve toplam 1,6 milyon metrekareyi aşan kiralanabilir alan ile 51 AVM ve karma kullanımlı projede hizmet veren Avm Partners, özellikle tesis yönetiminde sektörde önemli bir yere sahip

avm-partners-hisselerine-2-talip-birden-cikti

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, geçen yıl Alman ortağı ile yaptığı işbirliğini sona erdiren Avm Partners'a iki talip çıktı. Bunlardan birisi özel sermayeli gayrimenkul şirketi Cushman & Wakefield, diğeri ise ticari gayrimenkul üzerine finansal ve Türk profesyonel hizmet veren, yatırım yönetimi alanında danışmanlık hizmetleri sunan Jones Lang LaSalle (JLL).

Her iki firmanın da Avm Partners'a ortak olmak için teklifte bulunduğu konuşuluyor. Aydın Yurdum'un başında olduğu şirketin bu ortaklık tekliflerini nasıl değerlendireceğiyse henüz bilinmiyor.

2006'da kuruldu 2006 yılı Mart ayında Aydın Yurdum, Tarkan Ander ve Dora Şahintürk tarafından kurulan Avm Partners, 2008 yılı şubat ayında Alman Management für lmmobilien AG (mfi) ile yaptığı işbirliği yapmış, işbirliği sonrasında şirketin ismi 'avm mfi partners' olarak değişmişti.

Alman mfi ile yaptığı ortaklığı geçen yıl sona erdiren Avm Partners'a, şimdi AVM sihirbazı olarak bilinen Avi Alkaş'ın başında olduğu Jones Lang LaSalle'in de talip olduğu öğrenildi. Türkiye çapında tamamlanan ve devam etmekte olan; 5 bin 100 mağaza ve toplam 1.6 milyon metrekareyi aşan kiralanabilir alan ile 51 AVM ve karma kullanımlı projede hizmet veren Avm Partners, özellikle tesis yönetiminde sektörde önemli bir yere sahip.

Şirketin uzmanlık alanı içinde alışveriş merkezi, ofis, rezidans yönetimi, kiralama, proje geliştirme, proje yönetimi, finansman idaresi ve raporlamaları, mimari konsept tasarım ve planlama danışmanlığı bulunuyor.

Yönetim yapısı Alman mfi ile yaptığı ortaklığı geçen yıl sona erdiren Avm Partners, konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı: “Farklılaşan hedef pazar ve büyüme stratejisi nedeniyle varılan anlaşma sonrasında, karşılıklı mutabakat ile mfi AG'in sahip olduğu Avm Partners hisselerini mfi'den geri almış ve devir işlemi 25.07.2014 tarihinde gerçekleşmiştir, avm partners'm hisselerinin geri alınması ile mfi (Management für lmmobilien AG) ile ortaklığımız tamamen sona ermiştir.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri