Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nde eğitim sürüyor

19 Şubat 2014 Çarşamba

Gelişen ve her geçen gün önemini artıran perakende ve gayrimenkul sektörüne nitelikli çalışanlar yetiştirmek, bu alanda daha donanımlı insan kaynağı oluşturmak amacıyla geçtiğimiz Kasım ayında kurulan ve birinci sertifika programın ilk modülü 6-8 Ocak günleri arasında gerçekleşen Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nin ikinci modülü, ünlü mimarların verdiği eğitimle tamamlandı

alp-alkas-perakende-gayrimenkul-merkezinde-egitim-suruyor

Merkezin 1’inci sertifika programının 2’nci modülünde, projeleriyle önemli başarılara imza atan Murat Tabanlıoğlu, David Leech, İbrahim İbrahim, Uygar Yüksel, Göker Erkman ve Neslihan Yıldız'ın aralarında bulunduğu mimarlar ders verdi.

Swissotel’deki Özyeğin Üniversitesi İşletme Enstitüsü Tesisleri’nde "Tasarım ve Geliştirme" başlığı altında gerçekleşen eğitim programında işlenen dersler ve ders veren konuk mimarlar şöyle: "AVM&Perakende Perakendede Dizayn: Prensipler ve Denemeler" Murat Tabanlıoğlu (Tabanlıoğlu Mimarlık) ve David Leech (Haskoll Architects and Designers), "Mağaza Tasarımı ve Planlama" İbrahim İbrahim (Portland Design), "Perakende Mimari Grubu – AVM arasındaki Mimari Koordinasyon ve İşleyiş"  Uygar Yüksel (Emre Arolat Mimarlık vaka incelemesi Zorlu Center), Göker Erkman (CG Tasarım), Neslihan Yıldız (Orjin Grup vaka incelemesi İstinyepark).

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Duygu Erten, "Yeşil Binalar-Sürdürülebilir Tasarım ve İnşaat" konusunda eğitim verirken, Vakko'nun mimarı Moris Kohen de "Büyük Mağazacılıkta Mimari Unsurlar"ı anlatıp, Zorlu Center'daki Vakko mağazasının oluşumunu örneklerle anlattı.

Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı, Jones Lang LaSalle Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş ve Özyeğin Üniversitesi ile birlikte kurulan, perakende ve gayrimenkul sektörüne ihtiyaç duyulan nitelikli çalışanların yetiştirileceği eğitim merkezi, Haziran 2014'te ilk mezunlarını verecek. 6 aylık bir sertifika programı olarak devam eden eğitim, 2014-2015 eğitim yılından itibaren perakende ve gayrimenkul ağırlıklı MBA programı olarak devam etmesi planlanıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri