Avi Alkaş, ICSC’de konuşacak

12 Eylül 2012 Çarşamba

Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, Şangay’daki ICSC Dünya Perakende Gayrimenkul Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılıyor

avi-alkas-icscde-konusacak

Bu yıl Çin'in Şangay kentinde (12-14 Eylül günlerinde) düzenlenen ICSC Dünya Perakende Gayrimenkul Zirvesi’nde sektörün önde gelen global liderleri, dünya çapındaki perakende gayrimenkul piyasasının sosyo-ekonomik ve kritik etkileri ile genel ekonomik rolleri üzerinde görüşlerini paylaşıyorlar.

Jones Lang LaSalle’in Araştırma Sponsoru olduğu ICSC Dünya Perakende Gayrimenkul Zirvesi’nde Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, “Gelecek 5 ila 10 yıldaki Trendler ve En İyi Uygulamalar" paneline katılıyor. Avi Alkaş, jüri başkanı olarak görev yaptığı ICSC Avrupa özelinde, perakende sektörü ve alışveriş merkezleri hakkında bilgi aktarımında bulunacak.

Avi Alkaş katılacağı panele ilişkin yaptığı açıklamada, “Global ve yerel olayların tüketici davranışlarını, tercihlerini değiştirmesi ve alışveriş merkezlerinin bu değişime tepki ve uyumlanmaları konumuz olacak, kentleşme surecinde geniş kapsamlı karma projelerdeki alışveriş merkezleri de şehirlerde giderek daha önemli unsurlar arasında yer alıyor. Belirli alışveriş alanlarında müşterilere sunulan sofistike servisler ve alışveriş merkezlerinin de birer marka olmasıyla beraber ‘lükse’ doğru daha fazla yönelme gözlemleniyor. Bununla birlikte alışveriş merkezleri yeni ve farklı amaçlara da hizmet ediyor. AVM’ler içerdikleri ‘yeşil alanları’ ve ‘kent meydanları’ ile geniş kitlelerin bir araya gelip eğlendiği sosyal / kültürel ve eğitsel alanlar sunmaya,  daha emniyetli ve güvenilir alanlar oluşturmaya başladı. Bu doğrultuda rekabet mi oluşturacağı sorgulanan internet satışları ve sosyal medya araçlarının kullanımı ile teknoloji, tüketici trendlerini takip etmede ve bağlantılı olarak da AVM’lerin yenilenmelerinde ve farklı pazarlama etkinliklerinde önemli bir unsur olmaya devam ediyor” dedi.

Jones Lang LaSalle konferansta, gayrimenkul yatırımlarının geleceği ve değerlendirmeleri içeren, sektörde çığır açacak global bir raporu da sunuyor. Jones Lang LaSalle, "Perakende Yatırımlarının Yeniden Tanımlanması, Global Gayrimenkulün Geleceği" raporunda, son 10 yılda meydana gelen perakende yatırımlarını inceleyerek, dalgalanmayı analiz ediyor ve 2020'ye doğru olası yönlenmeyi değerlendiriyor.

ICSC Yonetim Kurulu üyesi ve Jones Lang LaSalle Global CFO / COO’su Lauralee Martin de, yarın (13 Eylül) “Gelecekteki Büyüme Trendleri: Yeni Gelişen Pazarlar” panelinde konuşmacı olarak yer alacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri