Diyarbakır’a 100 milyon avroluk AVM yatırımı

05 Mayıs 2015 Salı

Dünyanın önde gelen AVM yatırımları firması Multi Corporation’ın yüzde 100 iştiraki olarak Türkiye’de 2004’ten bu yana 3,2 milyar avro değerinde yatırım gerçekleştiren Multi Türkiye, ülke genelindeki 15’inci alışveriş merkezini 27 Mayıs’ta Diyarbakır’da açıyor. Multi Türkiye ve Altındağ Gayrimenkul Yatırım Geliştirme Şirketinin yarı yarıya ortaklığıyla kurulan ve yaklaşık 100 milyon avro yatırım ile hayata geçen Forum Diyarbakır’da bin 500 kişi çalışacak

diyarbakira-100-milyon-avroluk-avm-yatirimi

Forum Diyarbakır’ın açılışı nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Multi Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Belgü: “Türkiye ekonomisi büyüdükçe alışveriş ve perakende sektörü de büyüyor. Anadolu’da da alışveriş merkezlerine talep artıyor. Anadolu’daki beklenti ve ihtiyaçları yakından takip ve analiz ediyoruz. Multi Türkiye olarak Anadolu’ya iyi projeler götürebilmek, bölgenin kalkınmasına destek olmak istiyoruz. Bu anlayışın en yeni ürünü olan Forum Diyarbakır, hem kent için cazibe merkezi olacak hem de yaratacağı istihdamla kentin kalkınmasına destek verecek.” dedi.

“10 bine yakın kişiye olumlu katkı sağlayacağız”
Diyarbakır ekonomisi ve sosyal hayatı için son derece önemli bir yatırıma imza attıklarını belirten Belgü, “Biz de Diyarbakır’ın kültürel ve sosyal gelişimine, ekonomisine katkı sağlayacak bir proje için, kenti ve insanlarını iyi tanıyan bir iş ortağıyla birlikte harekete geçtik. 54 bin metrekare kiralanabilir alan içerisinde; hipermarket, yapı market, sinema kompleksi, restoranlar, kafeler, yerli-yabancı markalardan oluşan 135 mağazayla Diyarbakırlılara ve çevredeki illere hizmet vereceğiz. Yaklaşık bin 500 kişiye istihdam oluşturacak ve aileleriyle birlikte düşündüğümüz zaman 10 bine yakın kişinin yaşamına olumlu katkı sağlayacağız.” diye konuştu.

“Koşullar ne olursa olsun sürekli katma değer üreteceğiz”
Forum Diyarbakır projesini Multi Türkiye ile birlikte hayata geçiren olan Altındağ Gayrimenkul Yatırım Geliştirme İnşaat Şirketi Genel Müdürü Selahattin Altındağ ise “İnşaat ve turizm sektöründe imza attığımız sayısız projelere Forum Diyarbakır’ı eklemekten dolayı gururluyuz. Bu projede Multi gibi uluslararası deneyime sahip ve sektör lideri bir kuruluşla birlikte çalışmaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz. Koşullar ne olursa olsun sürekli katma değer üretmeye, planlı yatırımlarla  günden güne büyümeye ve ileride daha büyük projelere imza atmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri