Diyarbakır’ın alışveriş merkezi açıldı

11 Haziran 2015 Perşembe

Türkiye’nin en büyük alışveriş platformu Multi Turkey’nin yeni alışveriş merkezi Forum Diyarbakır, ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Forum Diyarbakır’ın açılışı nedeniyle sahne yarışmalarından konserlere, atölyelerden jonglörlere kadar birbirinden keyifli etkinliklerin yer aldığı ‘Açılış Festivali’ düzenleniyor

diyarbakirin-alisveris-merkezi-acildi

Multi Turkey’nin ülke genelindeki 15’inci alışveriş merkezi olan Forum Diyarbakır açıldı. Bölgede bugüne kadar önemli yatırımlara imza atan Altındağ Gayrimenkul Yatırım Geliştirme İnşaat şirketinin yüzde 50 ortaklığıyla hayata geçen ve toplam 120 milyon avro yatırım yapılan Forum Diyarbakır, 54 bin metrekare kiralanabilir alan üzerinde 135 yerli ve yabancı kuruluştan oluşan seçkin bir marka karmasıyla hizmet verecek.

Forum Diyarbakır’da, aralarında Koçtaş, Media Markt, Tommy Hilfiger, Simit Sarayı, Kahve Dünyası, Roman, Paul&Shark, Vakko ve W gibi, Forum Alışveriş Merkezlerinde ilk kez tüketiciyle buluşacak markalar da yer alacak.

Forum Diyarbakır ayrıca, hipermarket, yapı market, sinema kompleksi, restoran ve kafeleriyle de Diyarbakırlılara ve çevredeki illere hizmet sunacak. Forum Diyarbakır, diğer Forum alışveriş merkezlerinde olduğu gibi şehrin dokusuna uyumlu mimari detaylar taşıyor. Üç katlı yapının, geleneksel kent duvarlarını simgeleyen bazalt taşlarından oluşan cephesi, iç avlusu ve kemerleri ile şehrin ikonik simgelerinden biri olması bekleniyor. Çevresinde geliştirilen yollarla rahat ve kolay ulaşılabilir bir konuma sahip bulunan Forum Diyarbakır, yaklaşık bin 500 kapasiteli otoparkıyla ziyaretçilerin hizmetinde olacak.

“Anadolu’ya iyi projeler götürüyoruz”
Multi Turkey Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Belgü, Forum Diyarbakır’ın açılışı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Multi Turkey olarak, Anadolu’ya iyi projeler götürerek, bölgenin kalkınmasına destek olmak istiyoruz. Forum Diyarbakır da bu anlayışın en yeni simgesi. Forum Diyarbakır ile hem kent için yeni cazibe merkezi olmaya aday bir mekan yarattık hem de yaklaşık bin 500 kişiye istihdam olanağı sağladık. Forum Diyarbakır’ın hem grubumuza hem de kente hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Forum Diyarbakır projesine Multi Turkey ile birlikte imza atan Altındağ Gayrimenkul Yatırım Geliştirme İnşaat Şirketi Genel Müdürü Selahattin Altındağ da şunları söyledi: “İnşaat ve turizm sektöründe imza attığımız sayısız projelere Forum Diyarbakır ile bir yenisini eklemekten dolayı gururluyuz. Bu projede Multi gibi uluslararası deneyime sahip ve sektör lideri bir kuruluşla birlikte çalışmaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz. Koşullar ne olursa olsun sürekli katma değer üretmeye, planlı yatırımlarla günden güne büyümeye ve ileride daha büyük projelere imza atmaya devam edeceğiz.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri