Dostluklar ölümsüzleşiyor

22 Kasım 2013 Cuma

Rönesans Gayrimenkul Yatırım bünyesindeki Alışveriş Merkezleri, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Fotopya işbirliğiyle bu yıl ikinci kez fotoğraf yarışması düzenleniyor

dostluklar-olumsuzlesiyor

Rönesans Gayrimenkul Yatırım, “Dostluk Kareleri” konulu fotoğraf yarışması düzenliyor. Yarışmada dereceye giren fotoğraflar Rönesans’ın ülke geneline yayılmış Optimum Outlet (İstanbul, Ankara, İzmir, Adana), Kozzy AVM (İstanbul) ve Piazza AVM (Samsun, Kahramanmaraş, Şanlıurfa)’lerinde sergilenecek.

Dostlukları, dostluğu hep yaşamak, yaşatmak ve tüm dünya ile paylaşmayı amaçlayan “Dostluk Kareleri” isimli fotoğraf yarışması, üç farklı yaş grubuna yönelik düzenleniyor. “18 yaş üstü”, “Lise 9-12’nci sınıf öğrencileri” ve “Ortaokul 5-8’inci sınıf öğrencileri” kategorilerinde yarışacak eserler, “dostluk” kavramını yansıtan karelerden oluşuyor. Yarışma sonucunda dereceye girecek yarışmacılar hediye çekleriyle ödüllendiriliyor.

Verilecek ödüller şöyle,
18 yaş üstü katılımcılar için ödüller,
Birinci: 3 bin 500 TL’lik hediye çeki,
İkinci: 2 bin 500 TL’lik hediye çeki,
Üçüncü: bin 500 TL’lik hediye çeki,
2 Adet Mansiyon Ödülü: 500 TL’lik hediye çeki,
20 Adet Sergileme Ödülü: 100 TL’lik hediye çeki.

Lise Öğrencileri (Hazırlık, 9 – 12’nci sınıflar)
Birinci: 2 bin TL’lik hediye çeki,
İkinci: bin 500 TL’lik hediye çeki,
Üçüncü: bin TL’lik hediye çeki,
2 Adet Mansiyon Ödülü: 250 TL’lik hediye çeki,
17 Adet Sergileme Ödülü: 100 TL’lik hediye çeki

Ortaokul Öğrencileri (5 – 8’inci sınıflar)
Birinci: bin 500 TL’lik hediye çeki,
İkinci: bin TL’lik hediye çeki
Üçüncü: 750 TL’lik hediye çeki
2 Adet Mansiyon Ödülü: 250 TL’lik hediye çeki,
17 Adet Sergileme Ödülü: 100 TL’lik hediye çeki.


Ulusal çapta düzenlenecek olan “Dostluk Kareleri” yarışmasına katılım ücretsiz olacak. Yarışmaya katılmak isteyenler eserlerini, www.fotopya.com.tr adresine, 18 Nisan 2014 tarihine kadar gönderilebiliyor. Yarışmaya katılmak isteyenler isterse, yarışmanın son katılım gününe kadar her gün 1 adet farklı fotoğraf gönderebilecek.

Yarışmacıların fotoğraflarının değerlendirmeye alınabilmesi için, gönderecekleri karelerin, uzun kenarlarının bin 600 pikselden büyük, kısa kenarlarının da bin pikselden küçük olmaması gerekiyor. “Dostluk Kareleri” isimli fotoğraf yarışmasının sonuçlarıysa, seçici kurulun değerlendirmesinin ardından, 12 Mayıs 2014 tarihinde açıklanacak.

Yarışmanın seçici kurulunu oluşturan isimler arasında, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Ilıcak, Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa, Foto Muhabiri Ara Güler, Yaratıcı Çocuklar Derneği Fotoğraf Komisyonu Başkanı Tuncay Buluz, Mimar Sinan Üniversitesi - GSF Fotoğraf Bölümü Öğretim Görevlisi Nadir Ede,  Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar, Fotopya Fotoğraf Sanatı Portalı Genel Koordinatörü Akın Mısırlıoğlu, Fotoğraf Sanatçısı Melih Akoğul, Hürriyet Gazetesi Fotoğraf Editörü Sebati Karakurt, Fotoğrafevi Genel Koordinatörü Gölnur Cengiz ve İFSAK 2009-11/ 2011-13 Dönemi Başkanı Fotoğraf Sanatçısı Tanju Akleman yerr alıyor.

Dereceye giren fotoğraflar ve sahipleri, Fotopya-Mag, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu, Yaratıcı Çocuklar Derneği, Optimum Outlet, Kozzy AVM ve Piazza AVM facebook ve twitter  sayfaları üzerinden duyurulacak. Ödül töreni ve sergileme ile ilgili detaylarıysa, yarışma sonuçlarının açıklandığı tarihte, yer ve zaman belirtilerek Fotopya Fotoğraf Sanatı Portalı üzerinden bildirilecek.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri