Dünya devi Türkiye pazarında

01 Kasım 2013 Cuma

4 kıtada yaptığı AVM yatırımlarıyla dikkat çeken SONAE Sierra, Reval’le ortaklık yaparak Türkiye pazarına girdi

dunya-devi-turkiye-pazarinda

Dünyada AVM yatırım, yönetim, geliştirme ve danışmanlık hizmetleriyle tanınan Sonea Sierra, Türkiye pazarında yerini aldı. 4 kıtada ve 12 ülkede faaliyet gösteren ‘uluslararası alıveriş merkezi uzmanı’ Sonae Sierra, AVM'ler için yönetim ve mülkiyet danışmanlığının sınırlarını çiziyor. 1989 yılında Portekiz’de kurulan şirket, dünya genelinde 73 AVM'yi yönetirken aynı zamanda 47 AVM’nin de sahibi.

Sonae Sierra, 5.8 milyar Euro’luk pazar değerine sahip. Şirket, AVM portföyüyle toplamda 2.3 milyon metrekare kiralık alanı ve 8 bin 500 kiracıyı yönetiyor. Sonae Sierra’nın, AVM’ler için geliştirdiği inovatif ürünlerle ve AVM yönetimi konusunda 120’den fazla uluslararası ödülü de bulunuyor.

AVM yaşayan bir ürün
Alışveriş merkezinin sürdürülebilir bir yatırım olduğuna dikkat çeken Sonae Sierra, bir AVM’nin hitap ettiği kesimin ticari, kültürel ve sosyal ihtiyaçlarını en güvenli ve en konforlu bir şekilde cevap verebilmesi için özel bir planlama, tasarım, geliştirme, kiralama ve yönetim gerektirdiğine inanıyor. Tüm bunların sürekliliği olmasına dikkat eden şirket, AVM’leri “yaşayan bir ürün” olarak tanımlıyor.

Türkiye’de Sierra Reval olacak
AVM yönetim danışmanlığı devi Sonae Sierra, uzun zamandır takip ettiği Türkiye'ye Reval’in eşliğinde girdi. Türkiye pazarının saygın  AVM danışmanlık şirketlerinden Reval’le güç birliği yapan Sonae Sierra, “global tecrübesini yerel deneyimle birleştirerek” Türkiye'deki AVM'lere  “Sierra Reval” ile farklı bir nefes getirecek.

Sierra Reval, Türkiye’de çevreyi dikkate alarak orijinal temalar ve özgün konseptler geliştirecek projeleri devreye sokmaya hazırlanıyor. Sierra Reval yeni kurulacak bir AVM’de ya da hizmette olan AVM’lere, kiralama, portföy yönetimi, çalışan desteği, dizayn ve tasarım desteği, aktivite planlama gibi pek çok başlık altında entegre çözümler sunuyor.

Sonae Sierra, Türkiye’deki misyonunun şöyle açıklıyor, “360 derece hizmet yaklaşımıyla giderleri minimize etme, gelir ve sermaye değeri artırmayı sağlayan benzersiz çözümleri müşterilerine sunarak, sürdürülebilir değer yaratmayı amaçlamak.”

AVM’lerin pusulası olacağız
Sierra Reval, AVM’ler için başarı pusulası olmayı hedefliyor. Şirket, Ereğli, Ankara, Antalya Kepez, Diyarbakır’da AVM projelerini yapmayı hedeflerken Kuşadası’nda da meydan şeklinde bir AVM projesine başladı.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri