“Eco Fashion” Airport Outlet Center’da

24 Aralık 2015 Perşembe

Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencileri işbirliği ile organize edilen “Eco Fashion” sergisi, Airport Outlet Center’da 18 -27 Aralık günleri arasında moda ve sanatseverler ile buluşmaya devam ediyor

eco-fashion-airport-outlet-centerda

Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarım Bölüm öğrencileri, çevresine duyarlı  sağlıklı bir dünya oluşturmak, “Ekolojik Moda” kavramını geliştirmek amacıyla tasarımlarını giysiye dönüştürdüler. Öğrenciler hem doğayı korumak, hem de sosyal duyarlılık çerçevesinde farklı temalar işlediler.


Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Öğrencileri ve öğretim üyeleri, küresel ısınmaya, nesli tükenen canlılara doğanın tahribatına dikkat çekmek amacıyla doğadan aldıkları ilhamla Buz, Böcek, Ağaç, Baykuş, Kelebek, Arı gibi doğa çıkışlı koleksiyonlarını izleyicilerin beğenisine sunuyor.

 

Serginin açılışı 18 Aralık Cuma günü, Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, Dekan Yardımcısı ve Tekstil ve Moda Tasarım Bölüm Başkanı, Yrd. Doç. Dr. Ayşe Gamze Öngen ,Tekstil ve  Moda Tasarım Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Koçak , Öğretim Görevlisi Merve İlbakTahmaz, Öğretim Görevlisi Dilek Akdemir, Öğretim Görevlisi Fatma Öztürk , Öğretim Görevlisi Çimen Bayburtlu, Araştırma Görevlisi Çiğdem Ertikin ve Airport Outlet Center Alışveriş Merkezi AVM Yönetim Direktörü Burçin Bendegül, Airport  Outlet Center Alışveriş Merkezi Pazarlama Yöneticisi Merve Doğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.


Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencilerinden  Merve Memiş  “Lale”, Dilara Aydoğan “Kelebek” , Yağmur Çolak “Çiçek”  Onur Güzelcik “Baykuş” Duygu Gedik “Ağaç”, Sema Yazıcı “Böcek”, Evrim Akar “Buz” ,Betül Alpay “Uğur Böceği”,  Nursena Ulusoy “Böğürtlen”, SezelIsylam “ Arı” ,Büşra Altunay “Yıldızlar” , Büşra Baş “Deniz”, İzlem Balçık “Su” temalı koleksiyonlarını sergiliyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri