‘Kraliyet oyuncakçısı’ Türkiye’ye geliyor

19 Mart 2013 Salı

H&M gibi dünyaca ünlü markaları Türkiye’ye getiren Multi Development Türkiye, kraliyet oyuncakçısı olarak bilinen Hamley’s’i Türkiye’ye getiriyor

kraliyet-oyuncakcisi-turkiyeye-geliyor

Türkiye gelişen ekonomisi ve genç nüfusu ile dünyaca ünlü markaları çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Fransız perakende devi Conforoma’nın ardından şimdi de İngiliz oyuncak zinciri  Hamley’s Türkiye’ye girmeye hazırlanıyor. Hamley’s ilk mağazasını 2 ay içinde açacak. Multi Development Türkiye Genel Müdürü ve Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü, “Yeni markalar için devamlı görüşme halindeyiz. Bir sürü marka ile konuşuyoruz. Bunlardan biri de Hamley’s. İki ay sonra ilk mağazasını açacak” dedi.

Dünyanın en büyük oyuncak mağazası zincirlerinden biri olan Hamley’s kraliyet oyuncakçısı olarak anılıyor. Tarihi 1700’lü yıllara dayanan Hamley’s İzlandalı Baugur Grup tarafından 2003’te satın alındı. Baugur çöktüğünde, oyuncak mağaza hisselerini İzlanda bankası Landsbanki tarafından devralındı. Geçen yıl ise Fransız Groupe Ludendo tarafından satın alınan Hamley’s’in Londra’da Regent Caddesi’ndeki mağazası da dünyanın en büyük oyuncak  mağazası olma rekorunu da elinde bulunduruyor.

Sonea Sierra Türkiye yolunda
Türkiye’nin cazibesine katılan bir diğer şirket ise Portekiz-İngiltere ortaklığı olan AVM zinciri Sonea Sierra. Uzun zamandır Türkiye’ye yatırım yapmak için araştırmalarını sürdüren şirket atağa geçti. Kendilerinin Türkiye’de bulduğu temsilci ile problem yaşamaları sonucu araştırmalarına birinci elden devam eden şirket yakın bir zamanda Türkiye’de faaliyetlerine başlayacak. Şuanda şirket Portekiz, İspanya, İtalya, Almanya, Yunanistan, Romanya, Hırvatistan, Fas, Cezayir, Kolombiya, ve Brezilya’da 50’ye yakın AVM ve 2 milyon metrekareye yakın alan ile faaliyet gösteren zincir, 5.8 milyar euro piyasa değeri ile 70’e yakın AVM’nin yönetiminden sorumlu. Geçtiğimiz haftalarda Singapurlu devlet yatırım fonu GIC da Optimum Ankara’da yüzde 50 ortak olmuştu.

Kaynak: Dünya


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri