Multi Turkey başkanından sektör temsilcilerine çağrı var

03 Mart 2016 Perşembe

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’nin (AYD) İstanbul’da gerçekleşen 8’inci AVM Yatırımları Konferansı’nın açılış konuşmasını yapan Multi Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaya, geçtiğimiz yıl Multi Turkey bünyesindeki 15 alışveriş merkezinde 170 milyon ziyaretçi ağırladıklarını söyledi

multi-turkey-baskanindan-sektor-temsilcilerine-cagri-var

AVM sektörünün temsilcisi AYD'nin gelenekselleşen AVM Yatırımları Konferansı İstanbul’da gerçekleşti. Açılış konuşmasını Multi Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaya'nın gerçekleştirdiği konferans, AVM yatırımcılarını, merkez yöneticilerini, perakendecileri ve sektöre destek veren firmaları bir araya getirdi.


Kemal Kaya, konuşmasında 2015’te Multi Turkey bünyesindeki 15 alışveriş merkezinde 170 milyon ziyaretçiyi ağırladıklarına dikkat çekti. Kemal Kaya: “Ülkemizin nüfusunun 80 milyon olduğunu düşünürsek, Multi Turkey bünyesindeki alışveriş merkezlerinde geçtiğimiz yıl iki Türkiye nüfusundan fazla ziyaretçi ağırladık. 15 AVM’de yaklaşık 1 milyon metrekare kiralanabilir alanı yönetiyoruz. Alışveriş merkezlerimizde bine yakın farklı marka ve 2 binin üzerinde kiracıya sahibiz. Bu mağazalar 2015 yılında 5,5 milyar TL’nin üzerinde bir ciro gerçekleştirdi.” dedi. Kaya, insanların günlük yaşamlarında alışveriş merkezlerine giderek daha büyük yer verdiğini hatırlatarak, sektör temsilcilerine kendilerine uygun olan değil tüketiciye uygun olan projeleri hayata geçirme çağrısında bulundu.


Sektör temsilcilerine insan hayatına dokunabilme çağrısı yaptı
AVM’lerin yaşam sürelerinin uzaması için insanların hayatlarına dokunabilmenin önemine değinen Kaya, sözlerine şöyle devam etti: “Günümüzde floresan ışıklı, kutu şeklinde AVM’lerden çok daha ileri bir noktadayız. Çünkü insanlar artık içinde bulunmaktan keyif aldıkları, tüm ihtiyaçlarını karşılayabildikleri, hayatını kolaylaştıran, şehir ile bütünleşen, çevre ile uyumlu projeler görmek istiyor ve bunlara her zaman hak ettiği değeri veriyor. Bu ihtiyaca cevap verebilmek için biz sektör temsilcilerine çok önemli bir rol düşüyor. Bizler artık ‘kendimize uygun olan’ değil ‘tüketiciye uygun olan’ projelere imza atmalıyız.”


Konuyu son olarak yatırımcılar ve işletmeciler tarafından da değerlendiren Kemal Kaya, yönetim anlayışlarının kazan kazandır ilkesine dayandığını ifade ederek şunları söyledi: “Biz Multi olarak, mevcut yatırımlarımızı verimli yönetmeye ve yatırımlarımızın değerini artırmaya çok önem veriyoruz. Örneğin daha verimli enerji kullanımı, metrekare satış verimliliği, sabit gider yatırımı verimliliği gibi tüm konularda iyileştirmeler üzerinde çalışıyoruz. Katma değer yaratmak Multi’nin yatırımcısı olan Blackstone’un da çok önem verdiği bir konu. Blackstone, iş modeli olarak, satın aldığı gayrimenkullerde aktif yönetim ve hedefe odaklı, değer yaratacak projelerle bu yatırımların değerini artırmayı benimsiyor. Yatırımcıya sağlıklı bir gelir, içinde bulunduğu toplum için de ekonomik bir değer yaratmayı hedefliyor.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri