Türk AVM’ler baştan sona yenileniyor

07 Haziran 2012 Perşembe

ECE Türkiye, bu yıl dördüncü Uluslararası Perakende Kiralama Günü’nü düzenleyerek ulusal ve uluslararası perakende şirketlerinin yöneticilerini İstanbul’da bir araya getirdi. Son trendlere göre yenilenen alışveriş merkezleri ise bu yılki toplantının ana konusuydu

turk-avmler-bastan-sona-yenileniyor

ECE Türkiye Genel Müdürü Andreas Hohlmann konuyla ilgili olarak, birinci ve ikinci nesil alışveriş merkezlerinin yeni trend ve tasarımlarla yarışabilmesi için, gereken anahtar kelimelerin her alışveriş merkezine uygun yenilenme ve uyarlama olması gerektiğini dile getirdi.


Türkiye’de 11 alışveriş merkezini yöneten ve kiralayan ECE Türkiye, Almanya merkezli ECE şirketinin Türkiye iştiraki. ECE, Avrupa’da 183 alışveriş merkeziyle sektör lideri. Alışveriş merkezine uygun yenilenmenin, genişlemeyi tek başına sağlayan bir yaklaşım olmadığını söyleyen Hohlmann, “Bu, genellikle müşterinin dileklerini ve isteklerini hedefler. Bu durum alışveriş merkezinin büyüklüğünün artırılmasına ve hatta alış veriş merkezinde yeni perakende trendlerinin ve konseptlerin uygulanmasına olanak veren bir tasarım olabilir” dedi.

Toplantıda konuşan Carrefour Kurumsal İlişkiler ve Hukuk Direktörü Merter Özay şunları söyledi: “Yeni alışveriş merkezi yatırımlarımızın yanı sıra, CarrefourSa Maltepe Park’ın perakende alanını yapacağımız 60 milyon euro’nun üzerindeki yatırımla 75 bin metrekareye çıkararak, hizmet alanımızı yaklaşık 2 katına çıkarıyoruz. Büyük bir dönüşümün başladığı Maltepe bölgesinde CarrefourSa Maltepe Park, yeni dizaynı, zengin mağaza karması ve kolay ulaşımı ile genişleme projesi tamamlandığında, gücüne güç katarak Anadolu Yakası’nın en kapsamlı ve cazip çekim merkezi haline gelecek.”

CarrefourSA Maltepe Park genişletiliyor
Şimdi, ECE Türkiye ve Carrefour Türkiye,  İstanbul’da CarrefourSA Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nin perakende alanını 75 bin metrekare genişletiyor. Istanbul’un Asya yakasında hızla gelişen bölgelerin başında gelen konumuyla CarrefourSA Maltepe Park perakende alanını 44 bin metrekare daha genişleterek erişim alanındaki 4 milyon kişiye büyüyen yeni AVM ile hizmet verecek.

Daha güçlü bir marka ve kiracı karmasıyla 2013’ün sonbaharında açılacak yeni CarrefourSA Maltepe Park; 250 mağaza, 2 bin kişi kapasite ile daha geniş bir yeme içme alanı, 36 restoran ve kafe, 15 bin metrekarelik bir CarrefourSA hipermarket, 8 sinema salonu ve 3 bin 500 araca yükselen otopark kapasitesi ile ev sahipliği yapacak. Ayrıca, yeni CarrefourSA Maltepe Park’ta 15 bin metrekarelik bir de ofis binası yer alacak. Maltepe E-5’in tam üzerinde yer alan konumu ve metro bağlantısı ile yeni CarrefourSA Maltepe Park ziyaretçilerini alışveriş ve eğlence anlamında tamamen yenilenmiş konsepti ile karşılamaya hazırlanıyor. ECE Türkiye, CarrefourSA Maltepe Park AVM’yi açıldığı 2005 yılından bugüne başarıyla yönetmeye ve kiralamaya devam ediyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri