AVM’lerin yeni çözüm ortağı: Mallexpert

04 Şubat 2013 Pazartesi

Alışveriş merkezleri sektöründe yaklaşık 20 yıllık deneyime sahip Koray Özgül ve Nilüfer Özlem, AVM kiralama, yönetim, pazarlama, CRM, genel danışmanlık ve yatırım konularında hizmet vermek amacıyla Mallexpert’i kurdu

avmlerin-yeni-cozum-ortagi-mallexpert

Yoğun rekabetin hakim olduğu ve gün geçtikçe insanların hayatında daha da fazla yer almaya başlayan AVM’ler her geçen gün çoğalıyor. 2013 yılında sayısı 360’a ulaşması beklenen AVM’lerin bir kısmı popülerliğini korurken bir kısım AVM ise bu yoğun rekabet ortamında ayakta kalabilmek adına danışman desteğine ihtiyaç duyuyor.

Corio Türkiye’nin 5 yıl süreyle CEO’su olarak görev alan Koray Özgül ve yine 5 yıl boyunca Corio Türkiye Operasyonu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’nı yürüten Nilüfer Özlem ortaklığıyla, AVM kiralama, yönetim, pazarlama, CRM, genel danışmanlık ve yatırım konularında hizmet vermek amacıyla kurulan Mallexpert, tüm bu alanlarla ilgili konularda çözüm ortağı olmak üzere yola çıktı. 

Perakende ve alışveriş merkezi sektörlerinde 20 yıllık bir deneyime sahip olan Koray Özgül, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Sayıları gittikçe artan AVM pazarında büyük bir rekabet yaşanıyor. Rekabetin artmasına paralel olarak AVM’lerin farklılaşma çabaları da artıyor. AVM’ler ülkemizde o kadar hızlı yayıldı ki, aralarındaki rekabet ve büyük pastadan pay alma savaşı sektöre hizmet veren firmaları çok gerekli bir hale getirdi. 2000 yılından beri gittikçe artan sayıda ve metrekarede açılan AVM’ler bu hızlarını azaltacak, onun yerine farklılaşarak ve servis güçlerini artırarak bu kıyasıya rekabette yer kapmaya çalışacaklar. Mallexpert işte bu noktada AVM yatırımcılarına destek vermek ve ayrıca yeniden yapılanma içine giren, potansiyeli tam kullanılamamış AVM’lerin iş ve çözüm ortağı olmak amacıyla kuruldu” dedi.

AVM kiralama, yönetim, pazarlama, CRM, danışmanlık ve yatırım konularında hizmet veren Mallexpert; 71 bin metrekare kiralanabilir alana sahip Anatolium Ankara AVM’nin kiralama ve yönetim hizmetlerini, Ankara’da biri operasyonel, Acity Outlet Center ve diğeri ise proje aşamasındaki, Park Vera Alışveriş Merkezi olmak üzere 2 ayrı kiralama ve danışmanlık çalışmalarını yürütüyor. Mallexpert son olarak da İstanbul Anadolu Yakası’nda inşaatı süren, 203 mağaza ve 55 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan Brandium Yaşam ve Alışveriş Merkezi Kiralama ve Yönetim danışmanlığını üstlendi. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yakında bir diğer AVM’nin de kiralama ve yönetim hizmetleri ile ilgili görüşmelerini sürdürüyor. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri