AVM’lerin yol haritası mart ayında belli olacak

21 Ocak 2015 Çarşamba

50 milyar dolarlık yatırım değerine sahip AVM sektörünün temsilcisi Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği, (AYD) gelenekselleşen AVM Yatırımları Konferansı 5 Mart günü Wyndham Grand Otel’de gerçekleştirilecek

avmlerin-yol-haritasi-mart-ayinda-belli-olacak

AVM sektörüne yön veren AYD ve sektöre eğitim danışmanlık hizmeti sunan SOYSAL işbirliği ile hayata geçirilecek konferans; AVM yatırımcılarını, merkez yöneticilerini, perakendecileri ve sektöre destek veren firmaları bir araya getirecek. ‘VII. AVM Yatırımları Konferansı’nda sektörel konulardan yeni ufuklar açacak oturumlara, farklı bilgi ve deneyimlerin aktarılacağı yol gösterici bir içerik sunulacak.

Soruları Enver Aysever soracak
AVM Yatırımları Konferansı, 7’nci yılında iki farklı oturuma da ev sahipliği yapacak. “Enver Aysever ile Aykırı Sorular” isimli ilk oturumda deneyimli gazeteci ve yazar Enver Aysever, aykırı sorularını bu kez AYD Başkanı ve Multi Turkey Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Belgü’ye soracak. Sektörle ilgili her şeyin tartışılacağı bu oturumda; şehirlerin değişen yüzü, alışveriş merkezlerinin toplumsal etkileri, yeşil alan tartışmaları, dünü ve bugünüyle hız kesmeyen projeler, yatırımlar ve yasal düzenlemeler ele alınacak.

AVM’ler neden değerlidir sorusu yanıt bulacak
Konferansın ikinci önemli oturumunda ise; “Günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelen; yaşam biçimimizi, alışkanlıklarımızı, kültürel hayatımızı hızla dönüştüren AVM’ler neden değerlidir?” sorusuna yanıt aranacak. Erişilebilirlik yasası, Anadolu’daki insan kaynakları gibi önemli meselelerinin de mercek altına alınacağı oturumda AVM müdürleri; AVM’lerin ekonomiye ve topluma katkılarını ekonomi gazetecisi Açıl Sezen’in moderatörlüğünde sektör rakamları ve insan öyküleriyle paylaşacak.

Konferans’ta konuşulacak konular şöyle;

Dünya ve Türkiye: 2015’in sıcak gelişmeleri ve önümüzdeki dönem için yol haritası.
Yeni Kentler: Şehir, insan ve AVM’ler mercek altında...
Neleri Başardık, Nelerden Sınıfta Kaldık? Kendi içimizden başarı ve başarısızlık öyküleri…
AVM’lerde Yeni Tasarım Trendleri: Yaratıcı uygulamalar, insan odaklı tasarımlar ve modern mimari çözümler.
Perakendenin Değişen Yüzü: Yeni nesil tüketim alışkanlıklarının etkisindeki son trendler.
Meselelerimiz: Sektörümüzü yakından ilgilendiren en sıcak konular.
AVM Sosyolojisi: AVM’lerin toplumsal hayata etkileri
Yeni Projeler Hangi Yönde İlerliyor? Büyük metrekarelerden butik AVM’lere farklı uygulamalar.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri