Avrupa’nın en büyüğü pazar gücünü artırıyor

13 Kasım 2013 Çarşamba

Statkraft, 2020 yılına kadar Türkiye’deki kurulu gücünü 400 Gwh'ye çıkartmayı planlıyor

avrupanin-en-buyugu-pazar-gucunu-artiriyor

Türkiye pazarına 2010 yılında giren yenilenebilir enerji alanında Avrupa'nın en büyüğü olarak görülen Norveçli enerji devi Statkraft, Türkiye'deki yatırımlarını artırma kararı aldı. Türkiye'yi, Avrupa'nın en hızlı büyüyen enerji pazarı olarak gören şirket, yapacağı yatırımla birlikte 2020 yılında Türkiye'deki kurulu gücünü yaklaşık 400 Gwh'ye çıkartacak.

Bu konuyla ilgili olarak Türkiye ve Norveç arasında mutabakat zaptı imzalandı. Zapta, Türkiye adına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Norveç adına ise Dışişleri Bakanı Borge Brende imza attı.

Norveçli enerji devi Statkraft'ın Başkan Yardımcısı Oistein Andresen yaptığı açıklamada, Norveç ve Türkiye arasında yapılan görüşmelerin iyi geçtiğini ve bu mutabakat sayesinde iki ülke arasındaki işbirliğinin güçleneceğine inandıklarını vurguladı.

Kaynak: DünyaGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri