Ayda 20 bin dondurulmuş lahmacun tüketiyoruz

24 Aralık 2012 Pazartesi

Ülkemizde her kesimden insanın tükettiği lahmacun artık dondurulmuş olarak evlerimize de giriyor. Tatlıses’in ürettiği dondurulmuş gıdalar, marketlerde ve Tatlıses şubelerinde satışa sunuluyor

ayda-20-bin-dondurulmus-lahmacun-tuketiyoruz

2011 yılında dondurulmuş gıda sektörüne giren Tatlıses’in dondurulmuş gıdaları soya maddesi içermiyor. Ürünler yüzde 100 kırmızı etten imal ediliyor. Normalde dondurulmuş gıdaların tüketim süresi en az 1 yılken, Tatlıses’te bu süre koruyucu madde kullanılmadığı için 6 ay.

Çapı 27 santimetre olan lahmacunların satışı Migros, Metro ve Real gibi büyük marketlerde dondurulmuş gıda reyonlarında yapılıyor. Ayrıca Tatlıses’in şubelerine hediye ettiği fritözlerde de müşterilere ulaştırılıyor. Gelişmiş dağıtım ağı ile Tatlıses, aylık toplam 25 bin adet içli köfte, 20 bin adet lahmacun ve 6 bin adet künefe satışı yapıyor.

Dondurulmuş gıdada ayda 90 TL bin ciro
Tatlıses Gıda Genel Koordinatörü Özlem Yetiş, “Hızlı şehirleşme ve sanayileşme, yemek hazırlamaya ayrılan zamanın kısalması, kişisel gelir seviyesindeki artış ve kadınların da iş yaşamında aktif rol oynamaya başlaması ile günümüz toplumunda dondurulmuş gıdaların yaygınlaşmasını artırdı. Bu doğrultuda 2011 yılında dondurulmuş gıda sektörüne girmeye karar verdik. Daha önce sadece restoranlarda ulaşılabilen lahmacun, içli köfte ve künefeyi tüketicinin mutfağında görmek bizim için farklı bir girişim oldu. Şimdilik ayda 90 bin TL ciro yaptığımız bu alanda 2013 yılı için ciromuzu 500 bin TL ye ulaştırmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri