Aydın’dan Çin’e organik zeytinyağı

05 Eylül 2014 Cuma

Aydın’ın önemli zeytinyağı firmalarından SerOliva, Çin’e, 10,5 ton organik zeytinyağı ihraç edecek

aydindan-cine-organik-zeytinyagi

Firma sahibi Servet Altay açıklamasında, ilk defa Rusya'ya ihraç ettikleri organik zeytinyağını, bu kez Çin’e gönderdiklerini belirtti. Çin'e 10,5 ton zeytinyağı gönderdiklerini, toplam 500 ton zeytinyağı isteyen Rusya'ya ikinci partiyi ise önümüzdeki ay göndereceklerini anlatan Altay, “Bölgedeki memecik türü zeytinden elde edilen yağa talep çok. Altın değerindeki bu zeytin cinsini korumamız gerekiyor.”dedi.

Altay, ayrıca ABD ve Kanada'ya gönderdikleri numunelerin beğenildiğini, yakın zamanda buradan gelecek şirketlerle anlaşma yapmayı beklediklerini dile getirerek, normal zeytinyağının kilogramının 6-7 liradan, organik zeytinyağının ise toptan 20, perakende 30 liradan satıldığını kaydetti. Servet Altay, Söke’de organik üretimin gelişmesi için her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti. Söke Ticaret Odası Başkanı Reşat Anya da organik zeytinyağı ihraç eden firmanın çalışmalarının, diğerlerine örnek olması dileğinde bulundu.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri